ht prva liga

[VIDEO/FOTO] Hrabra Istra na Maksimiru je šokirala neefikasni Dinamo; 'modri' su se teškom mukom spasili poraza i izvukli samo bod

24.10.2021 u 17:08

Nogometaši Dinama ostali su bez očekivanih domaćih bodova u 13. kolu Hrvatski Telekom Prve lige. Dvoboj na maksimirskom stadionu Dinama i Istre 1961 završio je bez pobjednika, 1:1. Oba su gola pala u završnom dijelu dvoboja. Gosti su poveli u 79. minuti kada je zabio Dion Drena Beljo, dok je Dino Perić izjednačio u 84. minuti

Od samog početka Dinamo je stisnuo pulsku momčad, ali nije to bila neizdrživa inicijativa za goste. U 6. minuti je prvi zaprijetio Andrić, potom je pokušao Baturina, dok je u 26. minuti poništen gol Andriću zbog očiglednog zaleđa.

Golman Istre 1961 Lučić je djelovao od prve minute vrlo sigurno tako da je zaustavio sve ono što su igrači Dinama uputili u okvir njegovog gola. Pred kraj poluvremena opet je zaprijetio Andrić, potom i Oršić, ali ostalo je 0-0.

Od početka drugog dijela opet se Andrić najčešće nalazio u šansama, a u 50. minuti je gostujući sastav imao najbolju šansu, no Lisica nije pogodio na pravi način. Imao je Andrić novu šansu u 75. minuti, ali je i njegov udarac glavom zaustavio raspoloženi golman Istre Lučić.

Sve utakmice UEFA Lige prvaka, UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

• +19
Dinamo - Istra 1961, 13. kolo HT Prve lige, 2021/22. Izvor: Pixsell / Autor: Josip Regovic/PIXSELL

I nakon svega uslijedio je šok na drugoj strani. Brza akcija gostiju je završila tako što je Beljo rutinski plasirao loptu pokraj Livakovića za 1:0 gostiju u 79. minuti.

Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel

Samo pet minuta kasnije Dinamo je izjednačio. Ivanušec je ubacio, a Perić se naklonio i glavom pogodio za 1:1 što je bio konačan rezultat.

Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel/Arenasport

Dinamo se bodovno izjednačio s Rijekom (po 24), ali ima utakmicu manje, dok ima i tri boda manje od vodećeg Osijeka, ali i dvije utakmice manje. Istra 1961 je ostala osma (12 bodova).

NK Dinamo - NK Istra 1961 1:1 sažetak utakmice Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport
NK Dinamo - NK Istra 1961 1:1 izjave trenera Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport