važna pobjeda

[VIDEO/FOTO] Gorica u drugom poluvremenu 'okrenula' i sredila žilavu Istru; gostima iz Pule presudili su Lovrić i Mudrinski...

28.02.2021 u 17:11

U susretu 23. kola Hrvatski Telekom Prve lige nogometaši Gorice na svom su terenu pobijedili Istru 1961 2:1 preokrenuvši rezultat u drugom poluvremenu...

Bila je to četvrta pobjeda Gorice u posljednjih pet kola, te sedmi poraz Puljana u zadnjih osam kola.

Gosti su već u drugoj minuti mogli do vodstva, no Navarro je pogodio stativu. U 24. minuti zaprijetio je Špoljarić, a samo minutu kasnije Istra je posve zasluženo povela, a zabio je Hassane Bande.

Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal

Domaćin je najbliže golu u prvom poluvremenu bio u 35. minuti kada je Steenvorden pogodio vratnicu. U nastavku susreta Gorica je zaigrala daleko bolje i uspjela je okrenuti zaostatak.

Sve utakmice UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige ekskluzivno možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

• +7
NK Gorica - NK Istra 1961; HT Prva liga; 28.2.2021. Izvor: Pixsell / Autor: Matija Habljak/PIXSELL

Rezultat je izjednačila u 50. minuti golom Kristijana Lovrića kojem je to bio 15. gol ove sezone.

NK Gorica - NK Istra 1961 1:1 Lovrić 50' Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Domaćin je okrenuo rezultat u 73. minuti kada je Mudrinski zabio glavom na asistenciju Mitrovića.

NK Gorica - NK Istra 1961 2:1 Mudrinski 73' Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Sve je moglo biti gotovo u 85. minuti, no Lovrić je iz slobodnog udarca pogodio okvir gola. U posljednjim sekundama susreta Hara je mogao izjednačiti, ali je glavom pucao pored gola.

NK Gorica - NK Istra 1961 2:1 28.2.2021. sažetak utakmice Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport
NK Gorica - NK Istra 1961 2:1 28.2.2021. izjave trenera Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Gorica se ovom pobjedom učvrstila na trećem mjestu Hrbvatski Telekom Prve lige s 46 bodova, čak 14 više od Rijeke koja je četvrta. Dinamo na drugom mjestu ima 48 bodova, ali i utakmicu manje, dok je u vodstvu Osijek s 51 bodom.