ht prva liga

[VIDEO]: Drama na Poljudu; Hajduk prosuo dva gola prednosti, a na kraju je s igračem manje ipak slavio protiv Osijeka

10.11.2019 u 17:27

U prvom od današnjih derbija 15. kola Hrvatski Telekom Prve HNL na Poljudu su nogometaši Hajduka slavili protiv Osijeka 3:2. Bila je to sjajna utakmica s pregršt prilika na obje strane, a 'bili' su i s igračem manje stigli do nova tri boda

Sraz Hajduka i Osijeka opravdao je epitet jednog od derbija 15. kola HT Prve lige. Obje su momčadi od prve minute utakmice krenule agresivno i bez previše kalkulacija, sve je već na startu 'mirisalo' na sjajnu predstavu.

Sva očekivanja ostvarila su se nakon 20 minuta igre, a Hajduk je poveo u 22. minuti nakon što je Jairo proigrao Miju Caktaša koji je šutom iskosa prevario gostujućeg golmana Ivušića.

Izvor: Društvene mreže / Autor: Vimeo

'Bili' su prednost udvostručili u 41. minuti nakon što je veliku pogrešku braniča Osijeka Silve iskoristio Nigerijac Samuel Eduok i povećao na 2:0.

No, samo dvije minute kasnije Mihael Žaper sjajnim udarcem sa 16 metara smanjuje na 2:1.

Tu uzbuđenjima u prvom dijelu nije bio kraj jer u 45. minuti Jairo je pogodio vratnicu...

Osječani su u nastavak krenuli puno agresivnije, dominirali su početkom drugog poluvremena. Taj se trud isplatio jer u 52. minuti dolaze do izjednačenja zahvaljujući udarcu Mirka Marića s 20 metara koji je prevario golmana 'bilih' Ljubića.

Potom su se redale konkretne prilike na obje strane, no bez golova. Sve do 72. minute kad je Hajduk poveo 3:2.

Zabio je Jairo nakon dodavanja petom Jradija, no Brazilac je prilikom slavlja napravio nevjerojatnu glupost koja je njegovu momčad mogla stajati pobjede.

Slaveći je Jairo srušio korner-zastavicu, pa mu je sudac Pajač dao drugi žuti karton, isključujući crveni i Splićani su ostali s desetoricom igrača na terenu.

• +9
Hrvatski Telekom Prva liga, 15. kolo, HNK Hajduk - NK Osijek Izvor: Pixsell / Autor: Milan Sabic/PIXSELL

Gosti su pritisnuli, krenuli su u tih posljednjih dvadesetak minuta po izjednačenje, a u 83. minuti veliku je priliku za Osijek promašio je Ndockyt.

Hajduk je tako nastavio pobjednički niz na Poljudu, ima remi i 12 pobjeda u nizu pred svojim navijačima.

Vodi Dinamo s 31 bodom, Hajduk je drugi s 30, a Osijek četvrti s 23 boda.

Dvoboj se igrao na stadionu Poljud, a sudio je Pajač.

Strijelci: 1:0 Caktaš (22), 2:0 Eduok (41), 2:1 Žaper (43) , 2:2 Marić (52), 3:2 Jairo (72)

Crveni karton: Jairo (Haj,73)

Hajduk-Osijek3:2
Rijeka-Dinamo Zagreb17:30