ht prva liga

Varaždinci priželjkuju prvu prvoligašku pobjedu, ali Istra je puna samopouzdanja nakon slavlja u Zaprešiću

03.08.2019 u 10:26

Prvu utakmicu subotnjeg programa 3. kola Hrvatski Telekom Prve lige u Puli igraju Ista i Varaždin (Arenasport 1, 19 sati)

Istra je u 2. kolu Hrvatski Telekom Prve lige došla do svoje prve pobjede kada je u Zaprešiću s 2:0 svladali Inter. Sve je bilo riješeno u samom finišu utakmice kad je u zadnjih sedam minuta obranu Zaprešićana dvaput na spavanju uhvatio napadač Mario Ćuže kojem je to bio debi za Istru.

'Očekuje nas izuzetno zahtjevna utakmica u kojoj će detalji prevagnuti na jednu ili drugu stranu. Siguran sam da ćemo svi dati sve od sebe, da ti detalji prevagnu na našu stranu. Mislim da je naša najveća vrijednost u ovom trenutku to što su svi zdravi i na dispoziciji', rekao je trener Istre Ivan Prelec, a prenosi Dvoznak.com.

On jedino neće moći računati na veznjaka Einara koji odrađuje suspenziju, a na gol se vraća Čondrić koji je propustio Zaprešić.

• +3
HT Prva liga, 2. kolo: Inter - Istra Izvor: Pixsell / Autor: Jurica Galoic/PIXSELL

Puljani su svoje redove prije nekoliko dana pojačali stoperom Rafaelom Paezom koji je zadnje igrao za Sochaux, a prije toga je okusio i HNL kao član Rudeša.

Varaždin ni u drugom nastupu nije uspio doći do bodova, a poraz im je u prošlu nedjelju nanio splitski Hajduk (0:3). Utakmica je u prvom poluvremenu bila u balansu, ali su onda Splićani s tri komada u nastavku postavili stvari na realan nivo.

• +3
HT Prva liga, 2. kolo: Varaždin - Hajduk Izvor: Cropix / Autor: Zeljko Hajdinjak / CROPIX

'Istru 1961 poznajem jako dobro iz analize iz prošle sezone, a gledao sam ih i u Splitu i u Zaprešiću. Cijenim ih kao momčad, imaju odlične igrače,imaju dva izvanredna beka, kvalitetnog veznog igrača Obenga, a protiv Intera je iskočio Ćuže. Očekuje nas teška utakmica, u kojoj se nadamo da možemo doći do prvih bodova', poručio je strateg gostiju Boromir Perković.

Sve utakmice Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Emisiju 'Prva liga' možete gledati odmah nakon završetka posljednje utakmice kola. Više informacija OVDJE

U razdobolju između dva kola Varaždin je odigrao i prijateljsku utakmicu protiv Al Faisalya iz Saudijske Arabije u kojoj su poraženi 0:3. Perković je isprobao veliki broj igrača, a pogotovo one koji nisu igrali protiv Hajduka. Odnosilo se to i na dva ovoljetna pojačanja Jamala Bajandooha i Gorana Jozinovića, koji još nisu debitirali.