francuska liga

Vahini 'kanarinci' bolji od 'smetlara', Amiens i Anger odigrali 'čistu nulu'

  • Autor: Ivan Žurić/Hina
  • Zadnja izmjena 08.01.2019 22:54
  • Objavljeno 08.01.2019 u 22:55
tportal

Izvor: Profimedia / Autor: n.n.

U odgođenom susretu 18. kola francuskog nogometnog prvenstva Nantes je pobijedio Montpellier sa 2:0, dok su Amiens i Angers odigrali bez golova...

Nantes je stigao do pobjede golovima Abdula Warisa (62) i Nicolasa Palloisa (81). 'Kanarincima' Vahe Halilhodžića je put do slavlja olakšalo isključenje gostujućeg veznjaka Gaetana Labordea koji je 'pocrvenio' već u 19. minuti zbog oštrog prekršaja.

'Smetlari' iz Montpelliera s desetoricom na terenu jednostavno nisu mogli kvalitetno parirati domaćim nogometašima i poraz je bio neminovan.

U drugom susretu Amiens i Angers su odigrali 0:0, a za goste je cijeli susret odigrao hrvatski nogometaš Mateo Pavlović.

Na ljestvici vodi PSG sa 47 bodova, Lille na drugom mjestu ima 34 boda, a treći je Lyon sa 32 boda. Montpellier je nakon poraza ostao na četvrtom mjestu sa 30 bodova, dok je Nantes napredovao za tri mjesta i sada drži 11. poziciju sa 23 boda.

Zadnja dva mjesta koja vode u niži rang natjecanja drže Monaco (13) i Guingamp (11).

Francuska 1. liga

Amiens-Angers0:0
Nantes-Montpellier2:0
Utk.Pob.Ner.Izg.Bod.
1.Paris Saint Germain17152047
2.Lille19104534
3.Lyon1895432
4.Montpellier1886430
5.St. Etienne1886430
6.Marseille1783627
7.Strasbourg1968526
8.Rennes1875626
9.Reims1968526
10.Nice1875626
11.Nantes1865723
12.Nimes1865723
13.Bordeaux1757522
14.Toulouse1856721
15.Angers1848620
16.Caen1939718
17.Amiens19531118
18.Dijon18441016
19.Monaco18341113
20.Guingamp18251111

Sljedeće utakmice

11.1.Lyon-Reims
12.1.Amiens-Paris Saint Germain
12.1.Caen-Lille
12.1.Nimes-Angers
12.1.Nice-Bordeaux
12.1.Guingamp-St. Etienne
12.1.Dijon-Montpellier
13.1.Nantes-Rennes
13.1.Toulouse-Strasbourg
13.1.Marseille-Monaco