afrički kup nacija

Vaha Halilhodžić s Marokancima osigurao plasman u osminu finala Afričkog kupa nacija

14.01.2022 u 19:34

Nogometaši Maroka svladali su Komore 2:0 na Afričkom kupu nacija u skupini C i osigurali prolazak u nokaut fazu

Selim Amallah je zabio u 16. minuti za momčad koju vodi bivši trener Dinama Vahid Halilhodžić, a Zakaria Aboukhlal je pogodio u posljednjoj minuti utakmice za konačnih 2:0.

Igrač Maroka Youssef En-Nesyri promašio je jedanaesterac u 83. minuti, a Komori su debitanti na ovom turniru i još čekaju na prvi gol.

Gabon i Gana igraju drugu utakmicu skupine C.

U skupini B Malavi je pobijedio Zimbabve 2:1 zahvaljujući dva gola Franka Mhanga. Ishmael Wadi je doveo Zimbabve u vodstvo u 38. minuti, ali je Mhango izjednačio neposredno prije odmora, a zatim zabio i drugi gol u 58. minuti.

Malavi je dosad na Kupu nacija imao samo pobjedu nad Alžirom (3:0) iz 2010., sada s tri boda a još uvijek imaju šansu za prolazak dalje.