SVJETSKO PRVENSTFVO

Utješna pobjeda Barakuda nad Kanadom, Tucak neke igrače preselio na tribine

25.07.2023 u 08:11

Nakon poraza u četvrtfinalu od Crne Gore vaterpolska reprezentacija Hrvatske je nastavila natjecanje na Svjetkom prventvu daleko od borbe za medalje

U razigravanju za poredak od 9. do 12. mjesta na Svjetskom prventsvu hrvatski vaterpolisti su svladali u Fukuoki Kanadu s 13-5 (3-2, 3-1, 5-1, 2-1).

Hrvatska će svoj nastup u Japanu završiti u borbi za deveto mjesto s pobjednikom dvoboja Japan-Australija.

Izbornik Ivica Tucak obavio je nekoliko izmjena u odnosu na sastav koji je igrao protiv Crne Gore. Umjesto Marka Bijača na vratima je bio Toni Popadić i svoju rolu odradio vrhunski. Devet obrana ukupno, od toga i jedan obranjeni peterac,

Na tribine su preselili još i kapetan Ivan Krapić i Ante Vukičević, a umjesto njih su u vodi osvanuli Filip Kržić i Andrija Bašić.

Hrvatska se u drugoj četvrtini odvojila na 6:2, a u trećoj potvrdla pobjedu golovima Marinića Kragića, Butića, dvaput Bukića i jednom Burića za 11:3, tri minute prije kraja treće četvrtine.

Ostata utakmice bilo je privođenje odrađenog posla kraju.