LIGUE 1

Uskrsna pobjeda Nice potpuno rasplamsala bitku za Ligu prvaka, gotovo pola lige nada se trećem mjestu

17.04.2022 u 15:42

Nogometaši Nice na svom su stadionu svladali Lorient sa 2-1 (0-0) u utakmici 32. kola francuskog prvenstva odigranoj u nedjelju

Domaći su poveli u 54. minuti, kad je Andy Delort realizirao kazneni udarac. Samo sedam minute poslije izjednačio je Armand Lauriente, a konačnih 2-1 postavio je svojim drugim pogotkom Andy Delort u 88. minuti.

Sa 54 boda Nica je na četvrtom mjestu, samo dva boda iza trećeplasiranog Rennesa. U neizvjesnoj borbi za treće mjesto, koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka još su uključeni petoplasirani Monaco sa 53 boda te Strasbourg koji je sa 52 na šestom mjestu, ali ima i utakmicu manje.

Daleko ispred svih je vodeći PSG sa 71 bodom, a drugi je Marseille sa 59 bodova. Lorient je sa 31 bodom na 16. mjestu, pet bodova iznad zone ispadanja.