REZULTATI KVALIFIKACIJA

Ukrajinci spornim golovima preskočili Hrvatsku; Španjolci razbili Talijane

02.09.2017 u 23:19

Nogometaši Španjolske u subotu su u Madridu svladali Italiju sa 3:0 i time su napravili veliki korak ka osiguranju prvog mjesta u skupini G i direktnom plasmanu na SP 2018.

Dvostruki strijelac za Španjolsku bio je Isco (14, 40), a treći pogodak djelo je Alvara Morate (77). Vodeća Španjolska ima 19 bodova, dok je Italija ostala na 16 i vjerojatno će morati u dodatne kvalifikacije.

U toj skupini Albanija je dobila Lihtenštajn sa 2:0, a Izrael je izgubio od Makedonije 0:1.

• +6
Španjolska - Italija, kvalifikacije za SP 2018. Izvor: Reuters / Autor: SERGIO PEREZ

Subotnja kvalifikacijska utakmica skupine I između Hrvatske i Kosova na stadionu u Maksimiru prekinuta je zbog nemogućih uvjeta za igru, odnosno zbog natopljenog terena.

Utakmica je privremeno prekinuta u 23. minuti. Prekid i konzultacije trajali su desetak minuta, a onda je sudac utakmice Šveđanin Stefan Johannesson u dogovoru sa Fifinim delegatom odlučio definitivno prekinuti susret. Kada i gdje će se utakmica odigrati odlućit će se naknadno. Zbog kišovitog vremena teren je toliko natopljen vodom da je lopta često zapinjala u lokvama, kojih je bilo na gotovo svim dijelovima maksimirskog travnjaka.

• +9
Hrvatska - Kosovo, kvalifikacije za SP 2018. Izvor: Cropix / Autor: Boris Kovacev / CROPIX

U našoj kvalifikacijskoj skupini nogometaši Finske su u subotu u Tampereu protiv Islanda slavili sa 1:0 i time su ujedno napravili uslugu Hrvatskoj. Pobjednički gol za Finsku zabio je Alexander Ring u 8. minuti iz slobodnog udarca sa 20 metara.

Ukrajina je na domaćem terenu svladala Tursku sa 2:0 i preuzela je vodstvo na ljestvici, sa bodom više od Hrvatske i Islanda. Dvostruki strijelac za Ukrajinu bio je Andrij Jarmolenko, u 18. i 42. minuti. No, oba gola su sporna. Prvi je postignut iz zaleđa, dok je kod drugog pogotka asistent Jevhen Konopljanka prešao korner-liniju prije negoli je dodao Jarmolenku.

• +8
Ukrajina - Turska, kvalifikacije za SP 2018. Izvor: Reuters / Autor: GLEB GARANICH

U skupini D Srbija je u Beogradu svladala Moldaviju sa 3:0, a na ruku joj ide i remi Irske, koja je u Gruziji odigrala 1:1. Wales je dobio Austriju sa 1:0 pogotkom 17-godišnjeg Benjamina Woodburna u 74. minuti.

Vodeća Srbija ima 15 bodova, slijedi Irska sa 13, a Wales ima 11 bodova.