BITKA ZA EURO

U19: Talijani izvukli remi s Milinovom Hrvatskom

26.03.2015 u 13:24

Kvalifikacijski turnir u Austriji za juniorski Euro Hrvatska je otvorila remijem s renomiranim protivnicima iz Italije

Igrači izbornika Ferde Milina odigrali su konačnih 2:2 (2:1) protiv Italije i tako napravili 'pola koraka' prema završnici u Bugarskoj koja počinje već 6. svibnja ove godine. Slijede im utakmice protiv Austrije i Škotske, a na završnicu će otići samo prvoplasirana momčad iz skupine.

Hrvatska je povela već u desetoj minuti pogotkom Ante Roguljića koji je, javlja goal.com.hr, iskoristio dobar ubačaj Petra Mamića i pogodio mrežu vratara Scuffeta. Izjednačenje je došlo u 28. minuti kada je nada propale Parme Alberto Cerri pogodio s ruba peterca i vratio situaciju na početak. Novo vodstvo Hrvatske došlo je u 37. minuti, a ponovno je strijelac bio veznjak Salzburga Ante Roguljić koji je spremio odbijanac nakon pogođene stative Nikole Vlašića.

Hrvatska je u nastavku održavala vodstvo pola sata, no u 76. minuti Interov napadač (koji je ove sezone upisao tri nastupa u Serie A) Federico Bonazzoli izjednačio je za konačnih 2:2. Ukoliko će se borba za vrh nastaviti između ova dva protivnika odlučit će gol razlika.

Italija - Hrvatska 2:2 (1:2)
Strijelci: 0:1 - Roguljić (10), 1:1 - Cerri (28), 1:2 - Roguljić (37), 2:2 - Bonazzoli (76)

Italija (4-4-2): Scuffet - Calabria, Calabresi, Capradossi, Dimarco (od 74. Minelli) - Parigini (od 84. Pugliese), Mandragora, Pellegrini, Verde (od 75. Troiani) - Cerri, Bonazzoli. Izbornik: Alessandro Pane.
Hrvatska (4-2-3-1): Grbić - Bašić (od 62. Stolnik), Ćaleta-Car, Prce, Mamić - Šunjić, Balić - Murić (od 86. Fiolić), Ćorić (od 74. Lulić), Vlašić - Roguljić. Izbornik: Ferdo Milin. (goal.com.hr)