njemački kup

U polufinale njemačkog Kupa probio se klub iz četvrte lige; Bayern izbacio Schalke

03.03.2020 u 23:12

Bayern je na gostovanju u Gelsenkirchenu slavio 1:0 protiv Schalkea te tako izborio polufinale Kupa, a to je uspjelo i četvrtoligašu Saarbrückenu koji je 7:6, nakon boljeg izvođenja penala, izbacio prvoligaša Fortunu iz Düsseldorfa

Dokaz razlike u kvaliteti između Bayerna i Schalkea bila je 'petarda' od prije mjesec dana u Bundesligi, a Bayern je sada pokazao da je bolji i u Gelsenkirchenu pobijedivši 1:0.

Odlučujući trenutak na utakmici dogodio se u 40. minuti, kada je Kimmich nakon kornera sjajno zabio iz voleja.

Veliko iznenađenje priredio je Saarbrücken koji je na svom terenu svladao prvoligaša Fortunu Düsseldorf.

• +4
Schalke - FC Bayern, Kup, 3.3.2020. Izvor: EPA / Autor: FRIEDEMANN VOGEL

Saarbrücken je poveo golom Tobiasa Jänickea u 31. minuti i sve do 90. minute imao je pobjedu u rukama, ali je onda nakon kornera Mathias Jorgensen pogodio za 1:1. Utakmica je otišla u produžetke, ali rezultat je ostao isti, pa su o pobjedniku odlučivali penali, a tu su nakon čak deset serija uspješniji bili nogometaši Saarbrückena

Ranije je četveroligaš Saarbrücken, inače vodeća momčad u Regionalligi Südwest, u Kupu izbacio Regensburg, Köln i Karlsruher.

U srijedu se sastaju Bayer Leverkusen - Union Berlin, te Eintracht Frankfurt - Werder.