slavlje na rujevici

[VIDEO] Rijeka se vratila pobjedama; prvo je od Dinama 'popila' četiri komada, a sad je četvorkom 'počastila' Inter

03.03.2020 u 21:19

U susretu 25. kola Hrvatski Telekom Prve HNL na Rujevici su nogometaši Rijeke pobijedili zaprešićki Inter 4:1 (2:0) i vratili se na treće mjesto prvenstvene ljestvice

Rijeka je pred svojim navijačima na Rujevici krenula silovito. Pobjeda je domaćima jamčila zadržavanje treće pozicije na ljestvici, tri nova boda bila su imperativ. Posebice nakon što su u subotu u derbiju na Maksimiru izgubili od Dinama 4:0, trebalo je vratiti samopouzdanje...

Tako je Rijeka od prve minute 'stisnula' Zaprešićane, a ta se agresivnost isplatila već u 9. minuti kada je Mirko Antonio Čolak udarcem glavom prebacio golmana gostiju Freliha za vodstvo domaćih 1:0.

Na 2:0 povećao je u 41. minuti Ivan Lepinjica koji je nakon kornera u skoku bio najviši i pogodio ispred neodlučnog Freliha.

U 58. minuti Pavičić je pogodio gredu, a dvije minute kasnije VAR je zbog zaleđa poništio gol Čolaka, koji je u 63. minuti zatresao vratnicu.

U 66. minuti Rijeka ipak dolazi do trećeg gola, a strijelac je Nino Galović, kome je to bio prvijenac u riječkom dresu.

U 70. minuti Ivan Mamut smanjuje na 3:1 nakon što je pobjegao riječkoj obrani i svladao golmana Pandura.

Šest minuta prije kraja Robert Murić udarcem s vrha šesnaesterca zabija za konačnih 4:1.

Rijeka je treća s 44 boda, bodom više od Lokomotive, dok je Inter ostao osmi sa 17 bodova.

• +9
NK Rijeka - NK Inter Zaprešić; 25. kolo HT Prve lige Izvor: Cropix / Autor: Matija Djanjesic / CROPIX

Dvoboj se igrao na stadionu Rujevica, a sudio je Vučković.

Strijelci: 1:0 Čolak (9), 2:0 Lepinjica (41), 3:0 Galović (66), 3:1 Mamut (70), 4:1 Murić (84)

Lokomotiva-Slaven Belupo3:0
Rijeka-Inter Zaprešić4:1