PRVA REAKCIJA ZLATKA DALIĆA

U emotivnoj izjavi hrvatski izbornik sjetio se ljudi koji jedva preživljavaju u Hrvatskoj

16.06.2018 u 23:18

Odmah poslije utakmice izbornik Zlatko Dalić je dao svoje mišljenje o utakmici u kojoj je Hrvatska svladala Nigeriju 2:0

'Vatreni' su upisali tri boda i normalno da je izbornik Dalić bio zadovoljan s takvim scenarijem.

'Čestitam igračima, ali čestitam i navijačima. Bila je teška utakmica. Igrali smo za ove navijače, ljude u Hrvatskoj koji se svaki dan bore za egzistenciju svojih obitelji i preživljavaju, za branitelje, jer nemamo drugu državu osim ove. Kako god završi ovo SP, mi ćemo s ponosom nositi hrvatski dres,' izjavio je hrvatski izbornik za HRT.

• +40
SP u nogometu, skupina D: Hrvatska - Nigerija Izvor: Pixsell / Autor: Igor Kralj/PIXSELL

Zamjene su bile pravodobne...

'Radili smo kako smo planirali, ispalo je sve dobro, zato smo sretni, ali posao nije gotov. Još je dalek put do prolaska, mali korak smo napravili, ali uz ovakvu potporu možemo puno. Zaista je bilo sve sjajno, verujem u ovu ekipu, ali još imamo puno posla', poručio je Dalić još s terena.

'Bili smo pravi, ali protiv Argentine moramo bolji. Imamo malu prednost u odnosu na Argentinu, ali nema kalkuliranja, moramo opet ići po tri boda. Što se utakmice tiče, ispalo je dobro. Malo ćemo proslaviti. Dečki su odradili dobar posao u fazi obrane. Dali smo dva gola iz prekida. Bilo je teško, Nigerija ima dobre individualce. Mi smo bili na nivou, puno smo trčali i na kraju zasluženo pobijedili.'

Izbornik je istaknuo naš tandem u zadnjoj liniji Vida - Lovren.

'Nisam koristio Ćorluku jer sam u Vidi i Lovrenu tražio brzinu. Izašli smo visoko, a oni su reagirali sjajno. Ništa nije prošlo pokraj njih. Rekao sam svojim igračima na poluvremenu u svlačionici neka samo izdrže prvih pet minuta jer će Nigerijci napadati i stvarati visoki pritisak. Znao sam da će sve biti dobro ako to izdržimo. Onda sam povukao taj potez s Brozovićem jer nam tada Kramarić nije bio više potreban.'

• +5
Hrvatski navijači na utakmici protiv Nigerije u Kalinjingradu Izvor: Pixsell / Autor: Igor Kralj/PIXSELL