golijada na maksimiru

Trener Dinama nakon neočekivano teške pobjede protiv Intera priznao: Ljutit sam kao ris...

23.09.2018 u 20:11

Dinamo je pobijedio Inter 5:3, ali 'modri' su do slavlja došli neočekivano teško. Opasno su 'visili', dva su puta gubili iako su gosti iz Zaprešića od 56. minute igrali s igračem manje, a do pobjede su stigli u samoj završnici susreta

'Ne smije nam se to događati! Kao prvo, u prvom dijelu previše propuštenih šansi, nedostatak koncentracije pred golom. Onda, u nastavku, napravimo takve individualne greške koje se nama ne smiju događati. Primiti tri gola kod kuće, neovisno o kome se radi, je za moje poimanje nogometa previše', kazao je nakon utakmice Nenad Bjelica i nastavio:

'Ljutit sam kao ris, zakomplicirali smo si utakmicu, a to nismo smjeli. Doduše, bilo je i dosta nesreće, kao kod trećeg gola. Ali, svejedno...'

Hoće li biti kakvih kazni za igrače?

Izvor: Društvene mreže / Autor: youtube

'Neće biti, greške su dio nogometa. Treba raditi na tome da se one ne ponavljaju, a momčad je pokazala veliki karakter i vratila se dva puta u utakmicu. Mogu biti zadovoljan s pobjedom, s osvojena tri boda i načinom kojim smo igrali. Osim tih deset minuta black-outa i tri individualne greške, praktički smo odigrali dobru utakmicu. U napadu je nedostajalo do drugog gola efikasnosti i realizacije', pojašnjava strateg Dinama koji je u odnosu na utakmicu s Fenerbahčeom na teren izveo čak devet novih igrača.

• +10
Hrvatski Telekom Prva liga, 08. kolo, GNK Dinamo - NK Inter Zaprešić Izvor: Pixsell / Autor: Sanjin Strukic/PIXSELL

'Većina igrača je bila emocionalno, fizički i psihički istrošena nakon četvrtka, malo ih je bilo spremno. Uz to, poštujem sve igrače koje imam u kadru, ovi koji su igrali protiv Intera su pokazali puno, bez obzira na neke pogreške koje su nam se dogodile', smireno je objašnjavao Bjelica i napomenuo:

'Dobili smo par igrača koji su pokazali da se na njih apsolutno može računati, kao Bruno Petković. Postigao je dva gola, izborio penal... Također, Damian Kadzior asistirao je nekoliko puta, postigao prvijenac. Širimo roster igrača koji mogu pomoći u najtežim utakmicama. No, moramo još raditi na obrani, moramo biti stabilniji u zadnjoj liniji.'

Goste iz Zaprešića vodio je Branko Lađević, pomoćni trener momčadi. Samir Toplak još odrađuje kaznu od tri utakmice suspenzije zbog kritiziranja sudačkih odluka...

'Zabili smo tri gola, a nismo uzeli ni bod u Maksimiru. To je stvarno raritet, ovoliko golova. Mislim da smo Dinamu na kraju darovali pobjedu, a igru naše obrane mogu opisati jednom riječju - katastrofa', kazao je Lađević.

Dinamo Zagreb-Inter Zaprešić5:3
Istra 1961-Hajduk19:00