VELIKA TUGA

Tragedija! Još jedna vrhunska sportašica smrtno je stradala za vrijeme treninga; nadala se nastupu na Olimpijskim igrama i medalji...

17.08.2022 u 16:04

Japanska triatlonka Tsudoi Miyazaki (25) tragično je nastradala u srijedu nakon što ju je udario automobil u Francuskoj

Mlada djevojka je bila u trening kampu samo nekoliko dana nakon natjecanja na Svjetskom kupu u Pontevedri u Španjolskoj. U sklopu treninga vozila je bicikl u u Orleansu, gradu udaljenom 110 kilometara od Pariza, kada ju je udario automobil.

Francuska policija još nije objavila nikakve informacije o incidentu, ali istraga je u tijeku.

'Svjetski triatlon savez i Japanska triatlonska unija žele izraziti najdublju sućut obitelji, prijateljima, trenerima i timskim kolegama gospođe Miyazaki. Misli cijele triatlonske obitelji su sa svima vama u ovim strašnim vremenima', izjavili su iz Svjetskog triatlonskog saveza.

Miyazaki je rođena u Toyama Cityju u Japanu, a triatlonom se počela baviti na fakultetu. Osvojila je prvenstvo Japana U-23 u triatlonu 2019. i smatrali su je jako perspektivnom i velikom nadom ovoga sporta

Nadala se nastupu na Olimpijskim igrama u Parizu 2024. i Los Angelesu 2028., a sama je smatrala da bi moga osvojiti i medalju.

Njezina zadnja utrka održana je u nedjelju kada je završila na 50. mjestu u utrci Svjetskog kupa u Pontevedri.