engleska liga

Tottenham se u londonskom derbiju lako obračunao s Arsenalom, uvjerljiva pobjeda Liverpoola

06.12.2020 u 23:01

U posljednjoj utakmici nedjeljnog programa 11. kola Premier lige Liverpool je na Anfieldu pobijedio Wolverhampton 4:0, te se je bodovno izjednačio sa vodećim Tottenhamom, oba kluba imaju po 24 boda. Strijelci za Liverpool bili su Mohamed Salah (24), Georginio Wijnaldum (58), Joël Matip (67) i Nélson Semedo (78-ag)...

U derbiju 11. kola Tottenham je u nedjelju na svom stadionu dobio Arsenal 2:0, a sve je režirao najubojitiji napadački dvojac lige. Prvo je zabio Korejac Heung-min Son u 13. minuti na asistenciju Harryja Kanea, a potom je u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena (45+1) pogodio Harry Kane na dodavanje Heung-min Sona.

Heung-min Son na svom kontu ima 10 golova i tri asistencije, a Harry Kane osam golova i 10 asistencija.

Ovom pobjedom Tottenham je ponovno izbio na prvo mjesto Premier lige, a Arsenal je na 15. mjestu s 13 bodova, što je najgori prvenstveni start 'topnika' u zadnjih 39 godina.

Sheffield United je i dalje jedini klub u Premier ligi bez pobjede u ovoj sezoni, nakon što je na svom stadionu od Leicestera izgubio 2:1, a pobjednički gol zabio je Jamie Vardy u 90. minuti. Sheffield United je ostao na zadnjem mjestu sa samo jednim bodom.

Gosti su poveli golom Ayoze Pereza u 24. minuti, a samo dvije minute kasnije izjednačenje Sheffield Unitedu donio je Oliver McBurnie. No, u 90. minuti Leicester iz kontranapada dolazi do pobjede i trećeg mjesta na ljestvici. Veznjak domaćina John Fleck pogriješio je na centru, a Maddison je dobrim pasom u kontranapad izbacio Vardyja, koji zabija svoj osmi gol ove sezone u Premier ligi.

• +5
WBA - Crystal Palace, Premiership, 2020/21. Izvor: Profimedia / Autor: Tim Keeton / PA Images / Profimedia

U prvom susretu u nedjelju West Bromwich Albion bivšega hrvatskog izbornika Slavena Bilića doživio je težak domaći poraz od Crystal Palacea 5:1. Bilićevu momčad poraza su koštali autogol i crveni karton još u prvom dijelu. Već u 8. minuti branič domaćih Furlong je pogodio vlastitu mrežu, a u 30. minuti poravnao je Gallagher. Ključni trenutak zbio se u 34. minuti kada je crveni karton dobio Pereira zbog udaranja Van Aanholta. S igračem manje Bilićev WBA se raspao, a u nastavku su gostima uvjerljivu pobjedu donijeli Zaha (55, 69) i Benteke (60, 83). WBA je predzadnji sa šest bodova.

U ponedjeljak se još sastaju Brighton i Southampton.