BIATLON - 15KM

Tora Berger zlatna, Andrijana na 83. mjestu

18.02.2010 u 22:15

Norveška biatlonka Tora Berger (28) osvojila je danas zlatnu medalju u utrci na 15 kilometara na ZOI u Vancouveru, a hrvatska predstavnica Andrijana Stipaničić završila je na 83. mjestu

Tora Berger je do najvećeg uspjeha u karijeri došla sa samo jednim promašajem na 20 meta. Ujedno, to je stota zlatna medalja za Norvešku na zimskim olimpijskim igrama.

Srebro je pripalo Jeleni Hrustalevoj iz Kazahstana, koja nije promašila niti jednu metu, ali je na kraju ipak zaostala 20.7 sekundi za pobjednicom. Bjeloruskinja Darija Domračeva (+ 28.2 sekunde) osvojila je broncu.

Nijemica Magdalena Neuner, koja je u Vancouveru osvojila zlato u dohvatnoj utrci i srebro u sprintu, ovaj je puta završila na desetom mjestu. Šveđanka Helena Jonsson, koja je vodeća u Svjetskom kupu, ponovno je razočarala i bila je tek 49., sa pet minuta zaostatka.

Hrvatska predstavnica Andrijana Stipaničić je promašila pet meta i na kraju je sa zaostatkom od 12 minuta i 13 sekundi završila na 83. mjestu. Od nje su bilo lošije samo četiri biatlonke.