ENDESA LIGA

Tomić solidan za Barcu, Real se vratio pobjeđivanju

26.01.2014 u 18:12

Tijekom tjedna su košarkaši Real Madrida izgubili u Moskvi kod CSKA (Top 16 faza Eurolige), po prvi puta tijekom aktualne sezone...

No, za vikend su se vratili pobjedničkim navikama, te su u derbi utakmici 17. kola španjolske Endesa lige pobijedili Unicaju na domaćem parketu 88-67. Najbolji je kod pobjednika bio Sergio Llull s 23 poena i šutom za tri poena 6-8. Po 13 poena su dodali Nikola Mirotić i Sergio Rodriguez.

Hrvatski reprezentativac Dontaye Draper za deset minuta nije napravio ništa osobito (jedna asistencija).

Barcelona se provukla na gostovanju kod Cajasola u Sevilli, te je slavila 62-57. Hrvatski košarkaš Ante Tomić je za 20 minuta ubacio 12 poena, te je upisao još osam skokova i jednu asistenciju. Iz igre je Tomić gađao 6-11 uz dva promašena slobodna bacanja.

Hrvatski se košarkaši nisu proslavili u porazu Bilbao Basketa kod Obradoira (89-81). Vrkić i Markota su ostali bez poena (prvi jedan skok, potonji dva), dok je tek dva poena ubacio Fran Pilepić.