NBA LIGA

Thunderi zaustavili niz Cavsa koji su bili bez 'Kralja'

12.12.2014 u 10:44

Košarkaši Oklahoma Cityja svladali su na svom parketu Cleveland sa 103-94 i zaustavili niz Cavaliersa od osam pobjeda

Povratkom Kevina Duranta i Russella Westbrooka u momčad Thundera vratile su se i pobjedničke navike Oklahoma Cityja. Domaća momčad je u dvoboju protiv Clevelanda imala još jednu olakotnu okolnost, s obzirom na to da je LeBron James zbog bolova u koljenu propustio prvu utakmicu od povratka u Cavalierse.

Oklahoma je to iskoristila za četvrtu uzastopnu pobjedu u kojoj je Westbrook ubacio 26 koševa uz osam asistencija i sedam skokova, a Durant se zaustavio na 19 poena, šest skokova i pet asistencija, otklonivši svaku mogućnost preokreta kad je Cleveland zaprijetio u završnici utakmice stigavši na samo četiri poena zaostatka (91-95). Durant je tada za 90 sekundi postigao osam od svojih 19 poena.

Kyrie Irving je s 20 koševa i šest asistencija predvodio gostujuću momčad, dok je Kevi Love utakmicu završio s 18 poena i 16 skokova.

Znatno dramatičnije bilo je u Sacramentu, gdje James Harden sjajnom solo dionicom odveo Houston do pobjede u produžetku (113-109). Harden je ukupno postigao 44 koša, uključujući tricu za produžetak i prvih deset poena u dodatnih pet minuta, kojima su Rocketsi stvorili nedostižnu prednost (105-96). Harden je k tome podijelio i osam asistencija.

Kingsi su svoju priliku za pobjedu propustili u regularnom dijelu, kad su ispustili 12 koševa prednosti u drugom poluvremenu, a Rudy Gay imao je i čist šut za pobjedu s pet metara, ali je lopta izašla iz obruča. Uz Hardena, za pobjedu Houstona najzaslužniji je s 15 poena, 10 skokova i pet asistencija bio Patrick Beverley. Strijelce domaće momčadi, koja je igrala bez ozlijeđenog prvog centra DeMarcusa Cousinsa, predvodili su Darren Collison s 24 i Ben McLemore s 21 košem.

NBA rezultati:
Oklahoma City - Cleveland 103-94
Sacramento - Houston 109-113 (produžetak)

14. L.A. Lakers 22 6 16
15. Minnesota 21 5 16