'MALA FURIJA' OBRANILA NASLOV

Thiago Alcantara potvrdio španjolsku dominaciju

18.06.2013 u 20:12

Španjolski nogometaši do 21 godine obranili su naslov najbolje europske momčadi. U finalu prvenstva, koje je u utorak okončano u Izraelu, Španjolska je s 4-2 pobijedila Italiju

Ove dvije momčadi su tijekom prvenstva još jednom dokazale kako je riječ o najuspješnijim nogometnim nacijama kada su ova natjecanja u pitanju. Italija je ostala na pet naslova (posljednji je osvojen 2004. godine), dok je Španjolska ovim slavljem došla do četvrte krune. Prije dvije godine je Španjolska na prvenstvu u Danskoj svladala u finalu Švicarsku 2:0.

Barcelonin nogometaš Thiago Alcantara je bio heroj finalne utakmice. Postigao je 'hat-trick', tri pogotka unutar prvih 45 minuta. S njegovim golom u 6. minuti je krenula golijada, makar je samo četiri minute kasnije Ciro Immobile izjednačio na 1:1. No, u 31., pa u 38. iz jedanasterca, Thiago Alcantara pogađa za velikih 3:1 i lagodan odlazak 'mlade furije' na odmor.

Priča je bila gotova nakon još jednog penala za Španjolce, a kojeg je u 66. minuti Isco pretvorio u 4:1. Da sve ne završi visokim porazom pobrinuo se Liverpoolov igrač Fabio Borini koji je pri kraju ogleda smanjio na konačnih 4:2.

Europsko prvenstvo U21, finale:

Španjolska - Italija 4:2 (Thiago Alcantara 6, 31, 38-11m, Isco 66-11m / Immobile 10, Borini 80)