bundesliga

Težak kiks Borussije (M); momčad koja se bori za Ligu prvaka ne smije gubiti ovakve utakmice

06.06.2020 u 00:06

U prvoj utakmici 30. kola njemačkog nogometnog prvenstva Freiburg je na svom terenu svladao Borussiju iz M'gladbacha 1:0

Jako dobra utakmica odigrana je na stadionu Schwarzwald. Obje su momčadi imale svoje prilike, a na kraju je pobjednika odlučio jedan gol...

Nakon što je prvo poluvrijeme, uz nekoliko dobrih šansi, završeno bez golova, Freiburg je puno bolje i konkretnije ušao u nastavak te je u 58. minuti je došao do vodstva.

Griffo je ubacio loptu u kazneni prostor iz prekida. Nils Petersen je bio na pravom mjestu i zabio je za vodstvo domaćina 1:0.

Trenutak koji je vjerojatno prelomio utakmicu bio je crveni karton za napadača Borussije Alassanea Pleu u 68. minuti. Francuz je dobio drugi žuti i morao je pod tuš, a Borussija s igračem manje nije mogla ozbiljnije zaprijetiti u samoj završnici utakmice.

Ovim porazom, samo četiri kola prije kraja, Borussija je došla u vrlo tešku poziciju u borbi za plasman u Ligu prvaka. Naime, Borussija je četvrta s 56 bodova, koliko ima i peti Bayer iz Leverkusena, a dva više ima treći RB Leipzig. Ali Bayer i Red Bull imaju utakmicu manje... Vodeći je Bayern sa 67 bodova, sedam više od druge Borussije iz Dortmunda.