OPET BLISTA

Svjetski rekord fantastične Snježane Pejčić!

13.04.2015 u 13:03

Prva hrvatska sportašica koja je izborila nastup na Olimpijskim igrama u Riju nastavila je pokazivati veliku formu i blistavoj niski postignuća dodala i - svjetski rekord

Snježana Pejčić postavila je svjetski rekord i, javlja HTV, ostvarila drugu pobjedu na Svjetskom kupu u korejskom gradu Changwonu.

Ovoga puta u gađanju malokalibarskom puškom trostav. U kvalifikacijama je osvojila treće mjesto pogodivši 584 kruga, a u finalu je postavila svjetski rekord od 463 kruga i uvjerljivo slavila ispred Talijanke Petre Zublasing i Njemice Seline Gschwandtner.

Podsjetimo, Pejčić je u subotu postavila i europski rekord u gađanju zračnom puškom prvim rezultatom kvalifikacija 420,8 krugova.

Ovom drugom pobjedom Pejčić je završila izvrstan nastup na Svjetskom kupu u Južnoj Koreji.