LIGA PRVAKA

Strašni golovi Özila i Draxlera, Barca slavila u Glasgowu

01.10.2013 u 20:30

Nakon kratke pauze nastavlja se najelitnije klupsko nogometno natjecanje Liga prvaka. U utorak su na rasporedu utakmice skupina E do H

Rezultati Lige prvaka

SKUPINA E
Basel – Schalke 0:1 (Draxler 54')
Steaua – Chelsea 0:4
(Ramires 20', 55', Georgievski 44' ag,, Lampard 90')

SKUPINA F
Arsenal – Napoli 2:0 (Özil 8', Giroud 15')
Borussia (D) – Marseille 3:0 (Lewandowski 19', 79' - 11m , Reus 52')

SKUPINA G
Porto – Atletico Madrid 1:2 (Jackson Martinez 20' / Godin 58', Arda Turan 86')

SKUPINA H
Ajax – AC Milan 1:1 (Denswil 90' / Balotelli 90+4 - 11m)
Celtic - Barcelona 0:1
(Fabregas 76')

UTAKMICE IZ MINUTE U MINUTU

AJAX - AC MILAN 1:1 (Balotelli 90+4'-11m)
90+4' kakva drama u Amsterdamu. Nakon što je poveo Ajax, Milan je izjednačio iz najstrože kazne. Van der Hoorn je povukao Balotellija, a upravo je on bio siguran s 11 metara.

STEAUA - CHELSEA 0:4 (Lampard 40')
90' Willian je dao povratnu loptu Lampardu koji iz trka s vrha šesnaesterca postiže i četvrti gol

AJAX - AC MILAN 1:0 (Denswil 90')
90' probijena je milanska obrana. Nakon kornera najviši u skoku je bio Denswil

PORTO - ATLETICO MADRID 1:2 (Arda Turan 86')

86' izigrali su gosti iz Madrida domaću obranu. Umjesto slobodnog udarca izveli su akciju nakon koje se Arda Turan našao iskosa s desne strane od gola i pogodio za preokret madridskog kluba

BORUSSIA - MARSEILLE 3:0 (Lewandowski  79' - 11m)
79' N'Koulou je srušio Reusa u kaznenom prostoru, a Lewandowski je bio siguran s 11 metara.

CELTIC - BARCELONA 0:1 (Fabregas 76')

76' napokon je Barca povela. Neymar je gurnuo loptu u prostor Sancheza koji ubacuje, a Fabregas glavom gađa u suprotni kut

CELTIC - BARCELONA 0:0
73' najbolja prilika za Celtic. Forrester je iz okreta pucao, no Valdes je obranio krajnjim naporom

PORTO - ATLETICO MADRID 1:1 (Godin 58')
58' izjednačenje na Dragauu. Nakon ubačenog slobodnjaka najviši u skoku bio je Godin koji glavom sa sedam metara neobranjivo pogađa gol

BASEL - SCHALKE 0:1 (Draxler 54')
54' pao je prvi pogodak u Baselu. Poveo je Schalke prekrasnim golom Drexlera. Nakon kornera lopta je došla do Drexlera koji s 20-tak metara neobranjivo pogađa

Basel - Schalke 0:1 - izvrstan pogodak Draxlera za vodstvo Schalkea

59' kapetan Celtica Brown zaradio je crveni karton. Domaćini će do kraja utakmice igrati s igračem manje

STEAUA - CHELSEA 0:3 (Ramires 55')
55' novi pogodak u Bukureštu. Schürrle je probio lijevu stranu, dobacio do Oscara koji produžuje do Ramiresa koji sa 15-tak metara pogađa gol

BORUSSIA - MARSEILLE 2:0 (Reus 52')
52' nespretna reakcija Mandande nakon ubačaja Reusa. Reus je ubacio s nekih 40 metara, lopta nikog nije dirala, Mandanda je krivo reagirao i lopta je ušla u gol

Borussia D. - Marseille 2:0 - pogodak Reusa u 52. minuti

46' u tri utakmice nije bilo golova u prvom djelu. Mreže se nisu tresle u Amsterdamu, Glasgowu i Baselu

POLUVRIJEME

STEAUA - CHELSEA 0:2 (Georgievski ag 44')
44' nakon udarca Eto'oa nespretno je reagirao domaći igrač Georgievski i postigao autogol

40' izvrsna akcija Barce, tukao je iz prve Neymar, ali ništa od svega

AJAX - AC MILAN 0:0
29' nema golova u Amsterdamu, no Ajax dominira. Čak 77posto vremena drže loptu u svojim nogama

26' nema golova u Glasgowu, no Barcelona radi veliki presing i stišće obranu domaćina. Potpuna dominacija Barcelone, no golova nema

STEAUA - CHELSEA 0:1 (Ramires 20')
20' Ramires dovodi londonski sastav u vodstvo

Borussia (D) - Marseille 1:0 - pogodak Lewandowskog u 19. minuti

BORUSSIA - MARSEILLE 1:0 (Lewandowski 19')
19' gool za Borussiju, strijelac je Lewandowski koj se našao sam pred golom Marseillea i izbjegao zaleđe

PORTO - ATLETICO MADRID 1:0 (Jackson Martinez 16')

Porto - Atletico Madrid 1:0 - gol Jackona Martineza u 16. minuti

16' gool za Porto. Jackson Martinez bio je najviši nakon ubačaja i pogodio

ARSENAL - NAPOLI 2:0 (Ozil 8' i Giroud 15')

Arsenal - Napoli 2:0 - gol Girouda u 15. minuti

15' gool za Arsenal. Sada je Özil asistent, našao Girouda koji lako pogađa za 2:0
9' nastavlja se opsada gola Napolija, sada je tukao Flamini, ali Reina brani

Arsenal - Napoli 1:0, gol Özila

8' gool za Arsenal. Ramsey je ubacio a Özil iz trka snažno pogađa!
8' nažalost mladi Radošević nije našao mjesto u momčadi Napolija za ovu utakmicu. Nema ga ni na klupi

CELTIC - BARCELONA
5' krasna akcija domaćina, Samaras se našao sam pred Valdesom, ali gostujući vratar brani
4' dominira Barce u Glagowu i stišće obranu Celtica

1' Započele su utakmice Lige prvaka

Dva tjedna prošlo je od otvaranja Lige prvaka. U utorak su na rasporedu utakmice drugog kola. U skupini E Basel na svom stadionu dočekuje Schalke, dok u Bukureštu Chelsea traži bodove protiv domaće Steaue. Možda i najzanimljivija utakmica igra se u skupini F gdje Arsenal čega izvrsni Napoli, dok u drugoj utakmici skupine dortmundska Borussija čeka Marseille.

Kako i gdje sve gledati Ligu prvaka

Osim na MAXtv-u (Arenasport) utakmice Lige prvaka možete gledati i na pay per view online servisu Match.tportal.hr. Članovi communityja Tribina.hr imat će prilike prijenose utakmica pratiti u sklopu tog community portala.

Korisnici usluge MaxTV To Go (usluga web & mobile) također mogu utakmice gledati na svom mobilnom uređaju ako se u trenutku dok traje utakmica nalaze na putu. Više informacija potražite OVDJE.

U ranije odigranoj utakmici G skupine Zenit je u St. Peterburgu možda iznenađujuće remizirao s bečkom Austrijom odigravši 0:0, dok će navečer Porto i Atletico Madrid sučeliti snage. Skupina H nam donosi oglede Ajaxa i Milana te Celtica i Barcelone.