LIGA PRVAKA

Bjeličina Austrija izvukla bod kod Zenita

01.10.2013 u 20:32

Nogometaši Zenita i bečke Austrije odigrali su 0-0 u prvoj utakmici 2. kola Lige prvaka u skupini G. Nakon startnih poraza, obje momčadi sada imaju po jedan bod

Zenit je veći dio utakmice odigrao s igračem manje, jer je belgijski veznjak Witsel u 44. minuti dobio izravni crveni karton zbog grubog prekršaja nad Florianom Maderom.

U prvom dijelu je domaćin bio opasniji, a najveću prijetnju gostima iz Beča predstavljao je Hulk, koji je u 12. minuti pogodio vratnicu.

Momčad Austrije, koju vodi hrvatski stručnjak Nenad Bjelica, u ovoj je utakmici ukupno gledajući ipak bila bliže pobjedi. Imala je dva udarca više (18-16), odnosno dva pokušaja više u okvir gola (9-7). Austria niti u prvom dijelu, dok su brojčane snage bile poravnate, nije igrala sasvim podređenu ulogu, a u nastavku je s igračem više krenula po pobjedu do koje ipak nije uspjela stići. Marin Leovac je u 52. minuti postigao pogodak, koji je poništen zbog sudara Royera s domaćim golmanom Lodiginom.

Zenit - Austria Beč 0:0, sažetak