MINIMALAN TRIJUMF

Split preko Marsonije prošao među 32 u Kupu

23.08.2011 u 20:08

Split se plasirao među 32 momčadi u Hrvatskom nogometnom kupu pobjedom u gostima kod Marsonije 1909 sa 2:1

'Crveni' su u vodstvo stigli u 12. minuti. Radnić je prošao po desnoj strani, ubacio je, a na drugoj vratnici precizan je bio Rebić. Dvojbe oko pobjednika riješio je u 64. minuti Ante Erceg koji je u situaciji 'jedan na jedan' pogodio za 2:0.

Domaćin je smanjio u 70. minuti nakon centaršuta Kljajića koji je došao do Mioča, a on je glavom s deset metara neobranjivo pogodio u Zagorčev donji kut, no Marsonia do kraja utakmice više nije uspjela ozbiljnije zaprijetiti.

'Iznimno sam zadovoljan dominacijom u igri po jako sparnom vremenu, svaka čast momcima na utakmici po ovoj vrućini. Dominirali smo od početka i trebali smo dobiti većom razlikom', rekao je trener Splita Tonći Bašić.