10. KOLO T-COM PRVE HNL

Split na vrhu, Šibenik bježi s dna

02.10.2010 u 20:02

Nogometaši RNK Splita stigli su u 10. kolu T-Com Prve HNL do sedme pobjede i preuzeli vrh ljestvice. Na njemu će ostati najmanje do nedjelje navečer, kad će Hajduk i Dinamo igrati svoje prvenstvene susrete

Splićani su na vrhu prvenstvene ljestvice, i to ne samo jedan splitski klub, nego oba koja se natječu u T-Com Prvoj HNL. RNK Split sedmom je pobjedom u prvenstvu preskočio i drugoplasirani Hajduk i trećeplasirani Dinamo, i makar 'bili' i 'modri' trebaju u nedjelju odigrati svoje susrete 10. kola, nesumnjivo je da će do tada navijači drugog po popularnosti kluba u Splitu biti prezadovoljni. U Parku mladeži, pred 2.000 gledatelja, RNK Split je nadvisio Osijek s minimalnih 1:0, i to pogotkom Golubovića pred sam kraj susreta.

Šibenčani su protutnjali Stanovima i domaćem Zadru uvalili četiri komada. Bila je to tek druga ovosezonska pobjeda Šibenika, koji su protiv Zadra igrali bez ozlijeđenih Govića, Amaurija, Malčića i Cerića, a još nekolicina igrača zbog suspenzija i oporavaka od ozljeda nisu kandidirala za sastav. S obzirom na, trener domaćih Dalibor Zebić imati će puno posla ne bi li izbjegao drugoligašku sudbinu kluba.

U ostalim utakmicama Cibalija je pogotkom Bagarića u 85. minuti izborila bod u Koprivnici. Za Slaven Belupo za bio je Bartolović u 49. minuti. Rijeka je na Kantridi nakon dugo vremena stigla do nove pobjede, stradala je Lokomotiva s 3:0, a u Varaždinu je Zagreb izvukao 0:0.

Slaven Belupo - Cibalia 1:1
Strijelci: 0:1 Bartolović (49), 1:1 Bagarić (85)
Zadar - Šibenik 1:4
Strijelci: 1:0 Santini (20-11m), 1:1 Alispahić (27), 1:2 Alispahić (56-11m), 1:3 Ježić (65), 1:4 Georgievski (77)
Rijeka - Lokomotiva 3:0
Strijelci: 1:0 Rodić (25), 2:0 Kreilach (60), 3:0 Čaval (77)
Split - Osijek 1:0
Strijelac: 1:0 Golubović (83-11m)
Varaždin - Zagreb 0:0