AZ je od početka preuzeo kontrolu nad utakmicom i svoju dobru igru su okrunili golom iz penala preko Addaija u 45. minuti. U nastavku Bijeli su pokazali više inicijative, ali to nije dovoljno jer su Nizozemci s čak četiri gola ugasili nade Hajduku o osvajanju mlade Lige prvaka

AZ AKLMAAR: Owusu-Oduro - Goes (c), Beukers, Mastoras - Addai, Kwakman Schouten, Smit, de Jong - Poku, Daal

HAJDUK: Buljan - Đolonga, Jurić-Petrašilo, Vušković, Hrgović - Kavelj, Capan (c) - Vrcić, Pukštas, Brajković - Antunović

• +19
Juniorska Liga prvaka, finale: AZ Alkmaar - Hajduk, 24.4.2023. Izvor: Pixsell / Autor: Luka Stanzl/PIXSELL
  • 90’

Kraj utakmice

• 87’

GOL!! Hajduk se skroz raspao pred kraj utakmice! Meerdink je zabio svoj drugi gol na utakmici za 5:0

• 79’

GOOOL!! AZ je zabio čak i četvrti gol! Nakon prekrasne akcije, Meerdink je pospremio loptu u mrežu za 4:0

• 76’

GOOOL!! AZ zabio i treći gol! Nakon lijepe akcije i duplog pasa, Poku je izašao sam pred golmana i to je hladnokrvno pospremio u mrežu za 3:0

• 70’

GOOOOOL!! AZ povećao vodstvo! Poku je odlično pucao s ruba šesnaesterca i zabio je majstorski pogodak za 2:0

• 68’

Nova promjena kod Hajduka, Arković je ušao umjesto Capana

• 62’

Dvostruka zamjena kod Hajduka, Skoko i Nazor su ušli umjesto Đolonge i Antunovića

• 61’

Nova šansa za Hajduk! Antunović je odlično pucao s ruba šesnaesterca, ali golman je dobro reagirao i odbio je loptu u korner

• 59’

Đolonga je zakasnio s startom i dobio je žuti karton

• 58’

Ovo je moglo bit opasno! Poku je pucao izvan šesnaesterca i lopta je otišla preko gola