tko preživi, pričat će

Španjolci u suludom ritmu završavaju prvenstvo; odigrat će čak 110 utakmica u samo 39 dana

  • Autor: Ivan Žurić
  • Zadnja izmjena 01.06.2020 15:31
  • Objavljeno 01.06.2020 u 14:32
tportal

Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

Natjecanje u La Ligi nastavlja se u petak, 11. lipnja, a španjolski prvoligaši će utakmice igrati svakog dana u nekoliko različitih termina. Mnogi su zabrinuti zbog tog suludog ritma, a posebice jer će se neki susreti igrati i od 13 sati

Španjolci do kraja prvenstva moraju odraditi 11 kola, a to je ukupno 110 utakmica u samo 39 dana! Barcelona i Real Madrid bore se za naslov prvaka, Katalonci imaju dva boda prednosti, a napeto je i na dnu ljestvice, čak šest momčadi bori se za ostanak.

Ritam utakmica će biti sulud, a još su luđi termini jer prve će se igrati od 13 sati, a potom u 17 sati, 19.30 sati, 22 sata, a neke će se igrati i od 23 sata te će 'ući' u novi dan. Mnogi su zabrinuti zbog najranijeg termina jer bi dnevne temperature u Španjolskoj u tom periodu vrlo lako dosežu i iznad 30 stupnjeva!

Iako prvi čovjek La Lige Javier Tebas još službeno nije potvrdio kalendar natjecanja, poznat je raspored prva dva sljedeća kola. Tako Barcelona prvenstvo nastavlja gostovanjem na Mallorci, dok će Real Madrid ugostiti Eibar.

Utakmice će se igrati svaki dan, momčadi će svaka dva do tri dana igrati novu utakmicu, ali pitanje je jesu li igrači nakon tolike pauze fizički spremni za takve napore i riskiraju li pri tome ozljede. Sigurno je kako će novo pravilo Fife o pet izmjena na utakmici olakšati posao trenerima, rotacije u igrača će biti češće nego ranije.

Španjolska 1. liga

Villarreal-Eibar00:00
Valladolid-Betis00:00
Levante-Getafe00:00
Sevilla-Valencia00:00
Osasuna-Mallorca00:00
Alaves-Barcelona00:00
Espanyol-Celta Vigo00:00
Leganes-Real Madrid00:00
Atletico Madrid-Real Sociedad00:00
Granada-Athletic Bilbao00:00
Utk.Pob.Ner.Izg.Bod.
1.Barcelona27184558
2.Real Madrid27168356
3.Sevilla27138647
4.Real Sociedad27144946
5.Getafe27137746
6.Atletico Madrid271112445
7.Valencia27119742
8.Villarreal271151138
9.Granada271151138
10.Athletic Bilbao27910837
11.Osasuna27810934
12.Betis27891033
13.Levante271031433
14.Alaves27881132
15.Valladolid276111029
16.Eibar27761427
17.Celta Vigo275111126
18.Mallorca27741625
19.Leganes27581423
20.Espanyol27481520

Sljedeće utakmice