DERBI DANA

Sneijder donio pobjedu 'Oranju'

19.06.2010 u 13:16

U prvom ogledu drugog kola E skupine igraju Nizozemska i Japan. 'Oranje' je pobijedilo s 1:0, ali su Nizozemci ipak ostali dužni

Tekstualni prijenos pratite ovdje

KRAJ UTAKMICE
90' - odličnu priliku imao je Okazaki, ali pucao je preko gola
88' - još jedna odlična akcija'Orana', ali Afellay je opet promašio izglednu priliku
85' - tek što je ušao, Afellay je mogao riješiti utakmicu, no japanski golman mu je obranio udarac
83' - jedni strijelac Sneijder je izašao a ušao je Ibrahim Afellay
77' - ušli su i Tamada i Okazaki, umjesto Matsuija i Okuba
75' - Van Persie za Sneijdera, ali Japanci izbacuju
72' - izašao Van der Vaart a ušao Elia
69' - odlično proigravnje Komana za Hondu, ali Van der Wiel uspjeva gurnuti loptu u korner
65' - udarac Okuba s ruba 16-erca otišao je kraj gola
64' - u igru je ušao i Nakamura

60' - slobodnjak za Japan, ali nisu dobro prenijeli loptu
59' - tri kornera zaredom za Japan; ali bez većih opasnosti
55' - uzvratili su Japanci, dva je puta prijetio Okubo
53' - GOOOLLLL -Nizozemci su nešto odlučnije ušli u drugi dio; Sneijder je opalio jako, lopta se odbila od Kawashime za vodstvo 'Oranja'
51' - slobodnjak za Nizozemce, u korner izbacuje Tulio
49' - još jedan udarac Van Persieja
48' - Van Bronckhorst je ubacio, a Van Persie, u padu, uspio uputiti udarac glavom no preslab
46' - počelo je drugo poluvrijeme

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45' - Van der Vart uputio je udarac, ali lagan za japanskog vratara
41' - slobodni udarac na 40-tak metara od gola, Honda je pucao ali vrlo neprecizno
38' - lijep udarac Matsuija, iz voleja, ali prelagano za Stekelenburga
36' - Van der Wiel je grubo zaustavio Matsuija i dobio je žuti karton; nakon slobodnog udarca Tulio je pucao glavom, ali kraj gola
33' - Honda je glavom pucao, nakon slobodnog udarca, ali preko gola
31' - utakmica je puna trke, ali bez pravih prigoda
28' - vrlo dobra akcija Okuba, ali Nizozemci su ga zaustavili prekršajem
24' - Japanci su sve agilniji, čak i dominantniji
21' - sve je žešća borba na sredini terena, Nizozemci sve teže dolaze pred gol Japana
16' - Japanci su se oslobodili pritiska
12' - Japanci su prvi put zapucali prema golu Nizozemske, udarac Nagatoma otišao je kraj gola
10' - ofenzica Nizozemaca, Kuyt puca škaricama, no udarac je blokiran
 8' - Nizozemci grade napade, ali Japanci su dobro posloženi; Komano je srušio Van Persieja, a slobodni udarac je izveo Sneijder no lopta je otišla visoko preko gola
 4' - Van Persie je ubacio s lijeve strane, Kuyt glavom ali Japanci su izbacili u korner
 1'- počela je utakmica
Nizozemska: Stekelenburg, Van der Wiel, Heitinga, Mathijsen, Van Bronckhorst, Kuyt, Van Bommel, Sneijder, De Jong, Van der Vaart, Van Persie

Japan: Kawashima, Abe, Nakazawa, Tulio, Komano, Nagatomo, Okubo, Endo, Hasebe, Matsui, Honda

Sudac: Hector Baldassi (Argentina)