Smodiš: Ponosan sam što sam dio Cedevitine povijesti

• Zadnja izmjena 17.02.2012 08:29
  • Objavljeno 17.02.2012 u 08:29
Matjaž Smodiš (KK Cedevita)

Izvor: Pixsell / Autor: Sanjin Strukić / PIXSELL

Košarkaši Cedevite pobjedom 74:72 nad Zagrebo u finalu Kupa Krešimira Ćosića osvojili su svoj prvi veliki trofej. Naravno, radost Anzulovićeve momčadi bila je očekivana
Sanjin Strukić/Pixsell

Izvor: Pixsell / Autor: Sanjin Strukić/Pixsell

'Drago mi je da smo osvojili kup jer ovo je velika, povijesna pobjeda za Cedevitu, a ja sam bio dio toga i ponosan sam na to. Ova pobjeda je velika stvar i za motivaciju, da psihološki budemo još snažniji u utakmicama koje nas čekaju u nastavku sezone', rekao je Slovenac Matjaž Smodiš, koji je bio i MVP finala.

'U ovakvim utakmicama uvijek igram sa srcem, s većom željom, a i adrenalin mi skače. Uvijek utakmice za trofej želim odigrati najbolje što mogu, ali godine i problemi s ozljedama leđa te stopalom limitiraju mi minutažu. Priznajem, nisam u najboljoj formi i zato zahvaljujem treneru Anzuloviću koji me uvodi s klupe kako bih igrao što manje', uz smijeh je završio Smodiš koji je zabio 27 koševa te uz to ubilježio valorizaciju 35.

'Čestitke Cedeviti na pobjedi, ekipi koja je u ovom trenutku igrama i formom to i zaslužila. Svojoj momčadi najviše zamjeram kontrolu skoka jer je Cedevita imala čak 20 skokova u napadu što je previše, a iz toga smo primili 39 poena', rekao je Vladimir Androić, trener Zagreba, a njegovu tezu o slabijoj obrani potkrijepio je Ante Mašić

'Zakazali smo u obrambenom skoku jer 20 skokova Cedevite u napadu je zaista previše. Nismo im to smjeli dopustiti.'

Sretan sam što sam dio povijesti jer je ovo prvi veliki trofej Cedevite, a i moj prvi trenerski kup Kreše Ćosića. Ponosan sam i zbog ljudi u crvenom koji s puno entuzijazma proživljavaju naše utakmice, a to je ono što se najviše cijeni. Nismo bili u dobrom ritmu, ali smo upirali svih 40 minuta. Uspjeli smo izvući pobjedu, a najveće zasluge ima Matjaž Smodiš koji je pokazao kako je velik igrač', kazao je 45-godišnji Anzulović dodajući:

'Od početka smo igrali tako da nas Kasun ne rastroji, ali smo bili slabi u napadačkom dijelu. Ključan impuls nam je bio brzi povratak nakon minus 12, a na kraju smo mi dobili dvoboj podjednakih suparnika koji je mogao otići na obje strane', zaključio je Dražen Anzulović, koji je svojoj listi trofeja dodao i prvi s Cedevitom.