AUTSAJDERI PROŠLI

Slovenci dobili Srbe i pomogli Estoncima

12.10.2011 u 09:49

U skupini C dogodilo se veliko iznenađenje. Italija je uvjerljivo osvojila prvo mjesto i izravan plasman na Euro, ali zahvaljujući pobjedi Slovenije protiv Srbije, u dodatne kvalifikacije će Estonija

Šok i nevjerica u Srbiji. 'Orlovi' su pokleknuli u Mariboru. Iako Sloveniji utakmica rezultatski nije značila ništa osim samoga prestiža, domaćin je odigrao pošteno te je slavio sa 1:0.

Tako je Srbija ostala jedan bod iza Estonije koja je po prvi puta u kvalifikacijama završila na visokom drugom mjestu u skupini koje joj je donijelo play-off.

Pogodak odluke dogodio se je u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena kada je iz velike udaljenosti pogodio Vršič. Drugi junak 'fantja' bio je vratar Handanovič koji je skinuo nekoliko zicera, a najveći je bio u 64. minuti kada je obranio jedanaesterac Vidiću.

Spomenimo da je ovo bila šesta službena utakmica između Slovenije i Srbije. Nakon pet remija, napokon je netko došao do cijelog plijena.