TAKO BLIZU, ALI...

Slovenci čupaju kosu, ovakav poraz u kvalifikacijama zaista boli

26.03.2017 u 23:00

U večernjem terminu odigrano je pet kvalifikacijskh utakmica za Svjetsko prvenstvo u Rusiji, a treba izdvojiti poraz Slovenije kod Škotske 1:0 u posljednjim minutama dvoboja

U skupini F na Hampden Parku u Glasgowu Škotska je dobila Sloveniju sa 1:0.  Domaća reprezentacija je bila bolja, ali nije imala sreće. U drugoj minuti šut Martina obranio je Oblak. Napadač Celtica Griffiths u 36. minuti pogodio je gredu, u 38. minuti stativu, a u 77. stopostotnu prigodu nije iskoristio Ikechi Anya. Ipak, u 88. minuti Chris Martin pogađa za pobjedu Škota.

Slovenski mediji su razočarani, smatraju kako su Škoti zasluženo uzeli tri boda, a njih je više zaboljela neambicioznost njihovih igrača koji su samo razmišljali kako da održe neodlučeno, a ne i da nešto pokušaju prema naprijed.

• +5
Škotska - Slovenija, kvalifikacije za SP Izvor: Reuters / Autor: Russell Cheyne

Slovačka je u gostima očekivano dobila Maltu sa 3:1 i probila se na drugo mjesto.

U Pogorici je Poljska protiv Crna Gore slavila sa 2:1, te je učvrstila prvo mjesto u skupini E.  Robert Lewandowski je u 40. minuti iz slobodnog udarca sa 20 metara pogodio za vodstvo Poljske. U 61. minuti Lukasz Piszczek je mogao povećati vodstvo gostiju, ali se nije snašao. Dvije minute kasnije Crna Gora je to kaznila, Stefan Mugoša glavom je pogodio za 1:1.

Imala je Crna Gora još dobrih prigoda, u 15. minuti udarac bivšeg igrača Dinama Fatosa Beqiraja obranio je vratar Poljske. U 58. je nerepecizan je bio Mugoša, a u 71. minuti Aleksandar Šofranac.

Promašaje domaćina Poljska je kaznila u 82. minuti, kada je zabio Lukasz Piszczek.

Rumunjska i Danska odigrali su 0:0, a  Sjeverna Irska se pobjedom 2:0 protiv Norveške vratila na drugo mjesto u svojoj kvalifikacijskoj skupini.