WBA NA VRHU

Slaven Bilić izazvao euforiju među navijačima, a otkrio je i čime je prezadovoljan: To utjeruje strah protivnicima, ali...

13.02.2020 u 10:39

Hrvatski nogometni stručnjak Slaven Bilić, trener engleskog drugoligaša West Bromwich Albiona, na svoj specifičan način osvrnuo se nakon nove pobjede kako njegova momčad ima šest bodova prednosti pred prvim pratiteljima Leedsom i Fulhamom

Pobjeda West Bromwich Albiona 2:1 na gostovanju kod Readinga, u sklopu 32. kola Championshipa, pogurala je momčad Slavena Bilića još bliže povratku u Premier ligu.

Iako su u zadnje vrijeme bili u krizi nogometaši West Bromwich Albiona i u ovoj utakmici pokazali su karakter jer su već u 11. minuti igrači Readinga poveli iz jedanaesterca. No, WBA je već do poluvremena stigao do izjednačenja (Pereira), a na početku drugog poluvremena Bartley je u 49. minuti zabio na dodavanje Krovinovića za konačnih 2:1. Teško izborena pobjeda, ali nova tri boda su osvojena…

No, Biliću svakako u prilog idu i 'kiksevi' najbližih pratitelja Leedsa i Fulhama (u Premier ligu izravno idu prva dva kluba).

'Čak smo mi njih u zadnjih 15 minuta stiskali i igrali samo na njihovoj polovici. Jedina negativna strana ove utakmice je da smo puno ranije trebali osigurati pobjedu jer smo imali jako puno prilika za gol. No, jako sam zadovoljan našom igrom', kazao je Bilić nakon važne pobjede dodavši:

'Neki naši udarci po golu nisu bili dobri, kod nekih udaraca nismo imali sreće, a neke su nam i blokirali. No, nema veze ako promašujemo, važno je da stalno pucamo na gol. To ti daje ritam i utjeruje strah protivnicima. S tim segmentom sam prezadovoljan. Prije nekoliko mjeseci smo pobjeđivali, ali nismo toliko puno pucali po golu. Sad je dum, dum, dum, samo udaraj. Ne moraš čekati savršeni trenutak, moraš pokušavati. A to je jako dobro', dodao je Bilić koji je postao idol navijača WBA, a obzirom da je do kraja sezone ostalo još 14 kola jasno je kako je u igri jako puno bodova.

'Još ništa nije gotovo. Do kraja sezone ima još jako puno utakmica. No, ovo je jedini način kako treba igrati, a to je od utakmice do utakmice i ne razmišljati o šest bodova prednosti ili općenito bilo kakvoj prednosti', rekao je Bilić koji je poznat kao trener koji ne dopušta mjesto nikakvoj euforiji.