ENGLESKA LIGA

Slaven Bilić i WBA imali Chelsea na koljenima, ali su ispustili nevjerojatnu prednost iz prvog poluvremena

U trećem kolu engleskog nogometnog prveNstva West Bromwich Albion i Chelsea su odigrali uzbudljivu utakmicu koja je završila 3:3 (3:0)

Bivši hrvatski zbornik, koji je uveo WBA u elitno društvo, došao je do prvog boda. Poslije dva uvjerljiva startna poraza (Leicester City, Everton), Bilićeva družina je kod kuće dočekala jednog od favorita za titulu Chelsea te je zahvaljujućim ogromnim pogreškama gostiju imala ludih 3:0 na poluvremenu, ali nije izdržala te se morala zadovoljiti neodlučenim rezultatom.

West Brom je poveo već u 4. minuti golom Calluma Robinsona. Domaćini su u 25. minuti imali prednost 2:0. Veliku pogrešku iskusnog brazilskog stopera Thiaga Silve, koji je trebao donijeti stabilnost u obrani 'bluesa', iskoristio je Callum Robinson za svoj drugi pogodak na utakmici. Novi šok za goste dogodio se u 27. minuti, nakon kornera stoper Kyle Bartley pogađa za 3:0. Pritisak Chelseaja, koji je trajao od početka susreta, u drugom poluvremenu još se pojačao, a stigli su i golovi. Prvo pogađa Mason Mount (55), potom Callum Hudson-Odoi (70), a u trećoj minuti sudačke nadoknade (90+3) Tammy Abraham zabija za konačnih 3:3. Hrvatski veznjak Mateo Kovačić odigrao je prvo poluvrijeme za Chelsea.

• +5
WBA - Chelsea, 3. kolo Premiershipa, 2020/21. Izvor: EPA / Autor: Laurence Griffiths / POOL

Nogometaši Evertona, pod vodstvom iskusnog trenera Carla Ancelottija, upisali su i treću pobjedu u Premier ligi, nakon što su u subotu u gostima svladali Crystal Palace sa 2:1 pogocima Dominica Calvert-Lewina (10) i Richarlisona (40-pen), a strijelac za domaćine bio je Cheikhou Kouyaté (26).

U prvoj subotnjoj utakmici 3. kola nogometaši Manchester Uniteda došli su do pobjede 3:2 na gostovanju kod Brightona u ludoj završnici, a nakon ovog dvoboja će uzrečica 'gotovo je kad sudac odsvira kraj' morati biti prepravljena. Naime, sudac Chris Kavanagh je označio kraj utakmice pri rezultatu 2:2, ali je potom na upozorenje iz VAR sobe pregledao snimku posljednje akcije Uniteda i dosudio kazneni udarac, jer je lopta pogodila u ruku domaćeg napadača Neala Maupaya, nakon što je glavom pucao Harry Maguire. Bruno Fernandes je bio precizni izvođač za pobjedu 3-2 u dvoboju prepunom preokreta.

• +8
Brighton - Manchester United, 3. kolo Premiershipa, 2020/21. Izvor: EPA / Autor: Glyn Kirk / POOL

Nesretni Maupay je doveo Brighton u vodstvo u 40. minuti iz kaznenog udarca. No, tri minute poslije je Manchester došao do izjednačenja nesretnim autogolom Dunka. U 55. minuti Marcus Rashford je lažnjacima prevario pola domaće obrane i pogodio za vodstvo Manchestera, koje su gosti držali do posljednje minute sučevog dodatka, kad je Solomon March izjednačio na 2-2.

U subotu se još sastaju Burnley - Southampton.