ht prva liga - 24. kolo

Slaven Belupo vodio do 88. minute, ali Jurić i Tudor donijeli su pobjedu Hajduku

09.03.2019 u 16:52

Slaven Belupo i Hajduk odigrali su prvu utakmicu subotnjeg rasporeda 24. kola Hrvatski Telekom Prve lige, a okršaj na Gradskom stadionu u Koprivnici završio je velikim preokretom i pobjedom Hajduka. Naime, Slaven Belupo vodio je do 88. minute, no onda su Jurić i Tudor donijeli pobjedu Hajduku 2:1

Iako susjedi na tablici, između Slaven Belupa i Hajduka do ovog je kola bilo velikih 12 bodova prednosti za splitsku momčad.

Osim toga, u proljetnom dijelu sezone, gosti is Splita bili bodovno učinkovitiji (Hajduk je osvojio osam bodova, Slaven Belupo četiri), pa je bilo za očekivati kako bi momčad Siniše Oreščanina iz Podravine kući mogla ponijeti bod(ove).

• +10
Hrvatski Telekom Prva liga, 24. kolo, NK Slaven Belupo - HNK Hajduk Izvor: Pixsell / Autor: Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Međutim, na travnjaku, Hajduk u prvom dijelu nije odigrao nešto posebno.

Imali su gosti iz Splita tek jednu pravu priliku, u 22. minuti, kada su se pred golom Filipovića spetljali Jairo i Jradi.

U sličnoj stituaciji našli su se Hajdukovi igrači i u 31. minuti, ali tada su jedan drugome zasmetali Jairo i Caktaš.

Domaćini su pak u prvom dijelu zaprijetili u 19. minuti, kada je nakon slobodnog udarca i odbijanca od Međimorca, lopta ipak stigla ravno u ruke vratara Posavca.

U drugom dijelu u Koprivnici smo vidjeli ipak sadržajniji nogomet. I što je važnije gol.

A on je postignut u 57. minuti, nakon što je Juranović u svom 16-ercu srušio Delića. Sudac Jović pokazao je na bijelu točku, a Matej Jelić zabio je za vodstvo Slaven Belupa.

A da stvar za Hajduk bude još gora, Juranović je dobio crveni karton i Hajduk je nastavio utakmicu s igračem manje.

U 66. minuti Menalo je mogao otkloniti sve dvojbe po pitanju pobjnedika. Delić je ubacio s desne strane, a igrač 'farmaceuta', nije dobro zahvatio loptu i ostalo je 1:0.

Nadu gostima vratio je Zirdum, debitant u domaćoj momčadi, koji je u 68. minuti dobio drugi žuti karton, pa su snage na terenu sada bile izjednačene.

U sljedećoj minuti trener gostiju na teren je umjesto Palaverse poslao Stanka Jurića, koji se kasnije pokazao kao pravi džoker Oreščaninove momčadi.

Naime, u 87. minuti, nakon ubačaja s desne strane, Jurić je bio najviši u skoku i glavom je poslao loptu u suprotni kut Filipovićeva gola za 1:1

Potopuni preokret stigao je u sudačkoj nadoknadi. Jairo je u dva navrata pokušao ubaciti s lijeve strane, a kada je to uspio i napraviti lopta je došla na drugu vratnicu, gdje je Fran Tudor glavom pogodio za pobjedu Hajduka 1:2.