ep u plivanju

Sjajni Nikola Miljenić u finalu Europskog prvenstva na 50 metara leptir

17.06.2024 u 20:49

Hrvatski plivač Nikola Miljenić plasirao se u finale discipline 50 metara leptir na Europskom prvenstvu u Beogradu, on je u polufinalu ostvario sedmo vrijeme s osobnim rekordom od 23.34 sekundi.

U polufinalu je 26-godišnji Miljenić ostvario tri stotinke bolji rezultat od dosadapnjeg osobnog rekorda kojega je postavio ranije ove godine, no za nacionalnim rekordom Duje Draganje i dalje "kasni" 31 stotinku.

Najbrži u polufinalu bio je Grk Stergios Marios Bilas sa 23.06.

Finale utrke na 50m leptir na programu je u utorak od 18.37 sati.

Mladi, 18-godišnji Juraj Barčot u finalu utrke na 400 metara mješovito zauzeo je sedmo mjesto. On je u finalu plivao 4:21.52 minuta. odnosno 56 stotinki sporije no u jutarnjim kvalifikacijama, odnosno 82 stotinke sporije od hrvatskog rekorda kojega je postavio prošlog mjeseca.

Zlato je sa 4:10.83 osvojio Grk Apostolos Papastamos dok su srebro i broncu osvojili Mađari Balazs Hollo te Gabor Zombori sa 4:11.51, odnosno 4:11.70.

Hrvatska muška plivačka reprezentacija na 4x200 metara slobodnim stilom u sastavu Niko Janković, Vili Sivec, Marin Mogić i Karlo Perčinić zauzela je šesto mjesto u finalu Europskog prvenstva u Beogradu s novim nacionalnim rekordom od 7:16.22 minuta.

Naši su plivači u finalu plivali stotinku brže od rezultata kojega su postavili u jutarnjim kvalifikacijama, a oba ta rezultata su za više od šest sekundi bolji od dosadašnjeg hrvatskog rekorda.

Usto je i Janković koji je plivao u prvoj izmjeni postavio novi individualni nacionalni rekord na 200 metara. On je u prvoj izmjeni bio odličan drugi s vremenom 1:47.31 minuta, odnosno 72 stotinke brži no u jutarnjim kvalifikacijama kada je također postavljao novi hrvatski rekord koji je prije iznosio 1:48.27 i također je bio u njegovom vlasništvu.

Ipak, ostala trojica naših predstavnika nisu mogla održati ritam s najboljima pa je Hrvatska završila na šestom mjestu.

Zlato je sa 7:08.04 osvojila Litva ispred srebrne Mađarske sa 7:09.59 i brončane Grčke sa 7:09.73.

Mladi, 18-godišnji Juraj Barčot u finalu utrke na 400 metara mješovito zauzeo je sedmo mjesto. On je u finalu plivao 4:21.52 minuta. odnosno 56 stotinki sporije no u jutarnjim kvalifikacijama, odnosno 82 stotinke sporije od hrvatskog rekorda kojega je postavio prošlog mjeseca. Zlato je sa 4:10.83 osvojio Grk Apostolos Papastamos dok su srebro i broncu osvojili Mađari Balazs Hollo te Gabor Zombori sa 4:11.51, odnosno 4:11.70.