VRSALJKO ASISTENT

Sjajni Kalinić novim golom vratio Fiorentinu iza lidera

20.12.2015 u 19:35

Fiorentina naših Milana Badelja i Nikole Kalinića upisala je novu, 11. pobjedu u dosadašnjih 17 kola Serie A. Zahvaljujući toj pobjedi Fiorentina se vratila na drugo mjesto, iza vodećeg Intera

'Viole' su u ovom kolu svladala Chievo Veronu rezultatom 2:0, a pobjednik je odlučen već u prvih 45 minuta.

Prvi gol na utakmici, u 20. minuti, zabio je, a tko drugi - nego naš Nikola Kalinić, kojem je to jubilarni deseti u talijanskoj ligi. Više golova od njega zabio je tek napadač Napolija Gonzalo Higuain koji je postigao 16 golova.

Nedugo nakon Kalinića, među strijelce upisao se i 27-godišnji slovenski veznjak Josip Iličić, zabivši svoj sedmi prvenstveni pogodak.

Za Sousinu momčad cijelu je utakmicu odigrao i drugi hrvatski reprezentativac Milan Badelj, dok je Ante Rebić ostao na klupi.

Pred talijanskim klubovima sada je dvadesetak dana odmora, a prvenstvo se nastavlja 6. siječnja. Fiorentina će tada putovati na Siciliju i igrati protiv Palerma.

Identičnim rezultatom (2:0) Roma je na Olimpicu pobijedila Genou. Strijelci za rimski sastav bili su Alessandro Florenzi (42) i Sadiq Umar (89). Roma je od 74. minute igrala s igračem manje nakon što je isključen Edin Džeko.

Verona i Sassuolo odigrali su 1:1, a za vodeći pogodak gostiju asistirao je Šime Vrsaljko u 34. minuti. Strijelac je bio Sergio Floccari. Pet minuta kasnije izjednačio je Luca Toni.

Napoli je na gostovanju pobijedio Atalantu 3:1 uz dva gola vodećeg strijelca lige Gonzala Higuaina. Ivan Strinić nije nastupio za Napoli.