HRVATSKI REKORD

Sjajni Bogdanović napravio ono što nisu ni Dražen ni Kukoč

06.03.2017 u 08:28

Još jednu odličnu utakmicu u najjačoj košarkaškoj ligi na svijetu odigrao je hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović

Hrvatski košarkaški reprezentativac Bojan Bogdanović prije nekoliko dana obukao je dres Washington Wizardsa, a u glavnom gradu SAD-a vrlo brzo se snašao.

Bogdanović je bio, uz najefikasnijeg Bradleyja Bela s 32 koša, među najkorisnijim igračima svoje momčadi u pobjedi 115:114 nad Orlando Magicom, a u nju je ugradio čak 27 koševa. Playmaker John Wall je upisao drugi double-double sa 19 koševa i 10 asistencija.

Vodeća momčad Jugoistočne divizije zaostajala je u utakmici čak 17 koševa i 11 nakon tri četvrtine, ali su njeni igrači tada pogodili sedam trica, a Bojan Bogdanović je u zadnjoj četvrtini zabio čak pet trica.

Međutim, Bogdanović neće pamtiti utakmicu samo po broju koševa, već i po osam ubačenih trica, što je hrvatski rekord, a tim učinkom nisu se mogli pohvaliti ni legende hrvatske košarke Dražen Petrović i Toni Kukoč.

Tako je postao prvi pričuvni igrač Wizardsa koji je pogodio u jendoj utakmici osam trica, i peti u povijeti momčadi kojem je to uspjelo. Hrvatski je reprezentativac utakmicu završio sa devet pogodaka iz 12 pokušaja iz igre i osam trica iz deset pokušaja.

I još jedan hvalevrijedan podatak Bogdanovićeva učinka jest da je u posljednjoj četvrtini, dakle kada se lomila utakmica, postigao 15 koševa.

Orlando je imao priliku za pobjedu na zvuk sirene za kraj, ali je Aaron Gordon, koji je utakmicu završio sa 15 pogodaka i 11 skokova, promašio. Najučinkovitiji kod Magica bio je Ross sa pogodaka. Mario Hezonja je bio solidan, odigrao je 16 minuta i u tom je vremenu zabio 12 koševa te tome dodao dva skoka, jednu asistenciju i jednu ukradenu loptu.

Indiana Pecersi su također upisali pobjedu s jednim razlike, sa 97-96 su slavili protiv Atlanta Hawksa na njihovom terenu, a za to je zaslužan Glenn Robinson III koji je pogodio tricu šest desetinski prije kraja.

Pobjednike je predvodio Paul George sa 34 koša, a Jeff Teague je dodao 16 koševa i šest asistencija.

Kod Atlante najbolji su bili Tim Hardaway Jr. koji je postigao 24 pogotka i Paul Millsap sa 23 te deset skokova. Millsap je imao priliku za tricu na zvuk sirene za kraj kojom bi donio pobjedu svojoj momčadi, ali se lopta odbila od obruča.

Dallas Mavericsk su sa 104-89 bili bolji od Oklahoma City Thundera a do pobjede su ih predvodili  Seth Curry sa 22 i Dirk Nowitzki sa 18 pogodaka.

Thunder je upisao poraz unatoč ddobro raspoloženom Russellu Westbrooku koji je zabio 29 koševa.

Nowitzki je nakon sinoćnje utakmice na 20 koševa od 30.000 postignutih pogodaka i šestog mjesta na listi najboljih strijelaca.

Golden State Warriors su sa 112-105 pobijedili New York Knickse na njihovom terenu. Iako su loše odigrali prvo poluvrijeme, Warriorsi su se "digli" u trećoj četvrtini. Stephen Curry, koji je utakmicu završio sa 31 pogotkom, u tom je dijelu utakmice zabio 15 koševa, a Warriorsi su nadigrali Knickse sa 35-26. Osim njega učinkovit je bio i Klay Thompson sa 29 pogodaka.

Knickse su predvodili Derrick Rose sa 28 koševa i Kristaps Porzingi sa 24.

Autor: YouTube