WIZARDSI SVE BOLJI

Evo kako je Bogdanović tricama razbio Toronto; čudesna utakmica!

02.03.2017 u 09:02

Najbolji hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović odigrao je odličnu utakmicu Washington Wizardse, klub u koji je nedavno stigao iz Brooklyn Netsa kako bi ih pojačao uoči doigravanja

Mostarac Bogdanović , kojem je ovo treća sezona u NBA ligi, u pobjedi Washingtona nad Toronto Raptorsima 105:96 ubacio je 27 koševa (šut iz igre 9-12, trice 6-7). Tijekom druge četvrtine Bogdanović je ubacio 12 koševa i na taj način je najbolje pokazao zašto ga je klub iz glavnog grada, koji je bio poznat po slabom učinku igrača s klupe, odlučio dovesti. Zanimljivo je spomenuti kako su Bogdanovića tijekom prijelaznog roka pokušali dovesti i Toronto Raptorsi…

Svaki njegov koš posebno je emotivno slavio snažni poljski centar Marcin Gortat koji je sve suigrače u Wizardsima uvjeravao kako će im Bogdanović biti veliko pojačanje i točno tip igrača kakav im je potreban.

Wizardsi su dominirali od druge četvrtine u kojoj su napravili seriju od 26:1 i na poluvremenu su vodili sa 62:46. Igrači Toronta su pogodili samo jedan koš na početku druge četvrtine, a Wizardsi su imali šut iz igre od 68 posto u tom dijelu utakmice.

Iako je treća četvrtina bila loša za obje momčadi, Wizardsi su je dobili nadigravši Toronto sa 20-14. U zadnju četvrtinu Washington ulazi s 22 koša prednosti.

Kod Toronta je najbolji bio Serge Ibaka sa 22 pogotka i 12-skokova. Osim Bogdanovića, Wizardse je predvodio i Bradley Beal sa 23 koša.

Dodajmo još kako je ovo bila važna pobjeda za Washington jer upravo s Torontom vode veliku borbu za treću poziciju na Istoku uoči početka doigravanja.

Dario Šarić je u visokom porazu Philadelphije od Miami Heata odigrao 28 minuta, ali je imao skroman učinak, zabio je deset koševa uz šest skokova i dvije asistencije. Miami je bio bolji sa 125-98 od Philadelphije.

Najbolji strijelac Miamija bio je Tyler Johnson koji je utakmicu završio sa 24 pogotkom, četiri asistencije, dva skoka i dvije ukradene lopte.

Najučinkovitiji u redovima Sixersa bio je Robert Covington sa 19 pogodaka.

Poraz su upisali i Orlando Magic Marija Hezonje i Damjana Rudeža. New York Knicksi (25-36) su ih svladali sinoć u Madison Square Gardenu sa 101-90.

Kod Magica (22-39) najbolji je bio Evan Fournier sa 22 koša, a Mario Hezonja je u 20 minuta zabio dva koša i upisao četiri skoka. Damjan Rudež nije ulazio u igru s klupe.

Orlando je bio loš u napadu, u drugom je poluvremnu zabio samo 41 koš, a i imao je 20 promašaja iz 25 pokušaja s linije trice.

Kristaps Porzingis je zabio 20 koševa uz devet skokova za Knickse, a Carmelo Anthony je utakmicu završio sa 17 koševa.