NBA

Show Dallasova dua, Ukiću četiri asista

17.11.2008 u 10:00

U najefikasnijem susretu NBA večeri Dallas je nastavio tradiciju boljih rezultata na gostovanjima, dok je Roko Leni Ukić dobio pristojnu minutažu protiv Miamija, koju je iskoristio za solidan dodavački učinak. Ipak, u šutu je opet zakazao

San Antonio bez Parkera i Ginobilija nije ista momčad, ali i takvi su uspjeli svladati neuvjerljivi Sacramento u Arco Areni. Bacanjima Slovenca Udriha minutu prije kraja domaćini su došli u vodstvo 88:86, no tada se budi preostala zvijezda Spursa Tim Duncan, koji ubacuje jedina preostala četiri koša na susretu i odlučuje rezultat. Osim Duncana (20 koševa, 10 skokova), dobar je bio i Finley (21).

Amare Stoudemire (29) je predvodio Phoenix do uvjerljive pobjede nad Pistonsima, dok je Chauncey Billups predvodio Denver do trijumfa nad Minnesotom. Najefikasniji kod Orlanda, koji je slavio na gostovanju, bili su Turčin Turkoglu s 20 i Francuz Pietrus s 18 ubačaja.

Toronto je petu pobjedu u sezoni ostvario zahvaljujući ujednačenom učinku svih igrača. Čak sedmorica upisala su dvoznamenkaste učinke, a predvodio ih je Chris Bosh s 27 koševa. Ukić je u 14 minuta promašio četiri šuta, dva puta skočio i četiri puta dodao. U Miamiju ih je 29 zabio Dwayne Wade.

Ljepotica večeri odigrana je u Madison Square Gardenu, gdje je Dallas slavio nakon produžetka. Knicksi su se dobro držali, ali su u posljednjoj četvrtini i produžetku 'poludili' Nowitzki i Howard te donijeli pobjedu Teksašanima, koji se puno bolje snalaze u gostima (3:3), nego doma gdje imaju omjer 0:4. Njih su dvojica pogodila 27 koševa u posljednjih 17 minuta, dok su Knicksi nakon vodstva 112:105 u zadnjih sedam i pol minuta ubacili samo dva. Nowitzki je susret završio na 39 koševa, Howard na 31, a Terry je dodao 20.