španjolska liga

Sevilla s igračem više prokockala vodstvo 2:0, pa u sudačkoj nadoknadi uspjela doći do važne pobjede

01.03.2020 u 17:39

Nogometaši Seville su u 26. kolu španjolskog prvenstva na svom Sanchez Pizjuanu pobijedili Osasunu 3:2...

Sevilla je ostvarila izuzetno važnu pobjedu u borbi za plasman u Ligu prvaka, Andalužani su s 46 osvojenih bodova privremeno trećeplasirani na ljestvici i nadaju se kiksevima Sociedada, Atletica, Getafea, Valencije...

Nakon prvog poluvremena činilo se kako je pobjeda nad Osasunom osigurana. En Nesyri (13) i Ocampos (45) zabili su za 2:0, a uz sve to je u 54. minuti Osasuna ostala bez golmana Herrere koji je dobio crveni karton zbog igranja rukom izvan šesnaesterca.

No, Osasuna se s igračem manje čudesno vratila u igru, prvo je Aridane u 64. minuti zabio za 2:1, a u 74. minuti Torres iz penala zabija za 2:2 i za totalni šok domaćih navijača na Sanchez Pizjuanu.

Srećom za domaće, En Nesyri u sudačkoj nadoknadi, u 93. minuti, zabija za 3:2 i za slavlje domaćih.

'Čupavo' je bilo i u Bilbau, na legendarnom San Mamesu gdje su se sastali Athletic Bilbao i Villarreal. U nervoznoj utakmici s čak 12 žutih kartona (po šest na svakoj strani) slavili su domaćini. Jedini gol na utakmici zabio je Raul Garcia u 56. minuti iz penala.

Nogometaši Atletico Madrida odigrali su u 26. kolu Primere samo 1:1 kod 'fenjeraša' Espanyola pa su sve dalje od samog vrha.

Espanyol je poveo autogolom Savića (24), u 46. minuti je izjednačio Saul, ali dokraja više nije bilo golova. Šime Vrsaljko je ostao na klupi Atletica.

Nogometaši Getafea stigli su na četvrtu poziciju ljestvice španjolskog prvenstva koja vodi u Ligu prvaka sljedeće sezone 1:0 gostujućom pobjedom protiv Mallorce u susretu 26. kola.

La liga, Mallorca - Getafe Izvor: EPA / Autor: CATI CLADERA

Jedini gol na utakmici postigao je Maksimović u 67. minuti.

Četvrti Getafe sada ima 45 bodova, jedan manje od treće Seville, a jedan više od petog Atletica iz Madrida.

Ante Budimir nije konkurirao za nastup u sastavu Mallorce koja je ostala u zoni ispadanja, 18. s 22 boda, tri manje od 17. Celte.