EUROPSKA LIGA

Sevilla do velike pobjede; Dnjipro rastužio Napulj

07.05.2015 u 20:45

Večeras su igrale prve polufinalne utakmice Europske lige. U Napulju je Dnjipro našeg Nikole Kalinića iznenadio Napoli i odigrao 1:1, dok je branitelj naslova ovog natjecanja, Sevilla dočekala Fiorentinu našeg Milana Badelja. Andalužani su pobjedom 3:0 napravili velik korak prema finalu

TEKSTUALNI PRIJENOS PRATITE OVDJE
-------------------------------------------------------------
NAPOLI - DNJIPRO 1:1

NAPOLI
: Andújar, Britos, Maggio, Ghoulam, Albiol, Jorginho, Hamšík, David López, Callejón, Higuaín, Insigne
DNJIPRO: Boyko, Douglas, Lukevič, Fedecki, Kankava, Léo Matos, Čeberjačko, Fedorčuk, Rotan, Kalinić, Konopljanka

SEVILLA - FIORENTINA 3:0

SEVILLA: Rico, Trémoulinas, Daniel Carriço, Kolodziejczak, Krychowiak, Reyes, Banega, Vitolo, Aleix Vidal, Mbia, Bacca
FIORENTINA: Neto, Gonzalo Rodríguez, Savić, Alonso, Tomović, Badelj, Fernández, Joaquín, Borja Valero, Gomez, Salah

90'+ 5' - KRAJ UTAKMICA
88' - Mertens je unio živosti, ali Boyko je odličan na golu Dnjipra
80' - GGGOOLLL - Seleznjov također tek ušao umjesto Kalinića i iz svoje prve prilike u nastavku zabija za 1:1

77' - odlična Vidalova asistencija, ali Banega promašuje
75' - GGGOOOLLL - tek što je ušao u igru umjesto Bacce Gameiro zabija za 3:0

73' - dobio je Higuain loptu u prostor, otišao malo ukoso i puca, ali Boyko brani
68' - Badelju je glava zamotana, a odna je i izašao s travnjaka; umjeto njega ušao je Pizzaro
66' - sudar M'Bije i Badelja glavama, nakon čega su obojica ostala ležati na zemlji
65' - odlična lopta Hamšika za Higuaina, a onda je natrčao Callejon i pucao pokraj gola
64' - još jeda dobar potez Kalinića, samo šteta što je bio u njegovoj polovici
60' - Higuain je imao dobro priliku, ali Boyka se istaknuo
52' - GGGOOOLLL - Badelj je izgubio loptu, Vitolo povukao i poslužio Aleixa Vidala, koji zabija za 2:0

50' - GGGOOOLLLL - David Lopez zabija za vodstvo Napolija; prvijenac za strijelca, koji je zabio glavom nakon kornera

47' - Fernándezje pokušao iz slobodnjaka ali lopta odlazi poraj desne vratnice
49' - lijpa akcija Napolija, Loptu je iz auta dobio Hamšik
46' - počela su druga poluvremena

45'+2 - KRAJ PRVIH POLUVREMENA
44' - opet greška Dnjipra, a sve čisti Konopljanka
43' - Ghoulam je 'zakuhao' pred golom Dnjipra, ali osim kornera - ništa
40' - nakon slobodnog udarca Gonzalo je skočio i doskočio ma Rica, pa su domaći igrači htjeli zaštiti svog vratara
38' - Joaquinov prolazkojeg Reyes zaustavlja prekršajem
35' - dobar prodor Vidala i ubačaj za Vitola, no bio je tu naš Badelj
34' - naš Nikola Kalinić dobro se nosi s obranom, ali zasad jedino što uspjeva jest izboriti suparničke prekršaje
33' - pritisak Napolija se nastavlja
29' - Fiorentina je oštečena za penal, jer Salah je srušen u suparničkom 16-ercu
27' - imao je Napoli slobodnjak, ali loše je izveden
26' - Tomović ubacuje s desne strane, Rico skida Salahu iz blizine!
25' - nova velika prilika za Fiorentinu; Fernández je put u okvir gola, s peterca iskosa s lijeve strane, ali domaći golman brani njegov šut
18' - Fiorentina je mogla odmah do izjednačenja, ali Fernandez promašuje s dva metra
17' - GGGOOOLLL - lijepa akcija Seville, koju je udarcem zaokružio Aleix Vidal i pogodio s 15 metara u suprotni kut

14' - slična akcija Fiorentine; Tomović je ubacio s desne strane, a Gómez bio prekratak pred golom domaćina
12' - opasnost pred Netom, ali Bacca ne stiže na ubačaj s desne strane
11' - Callejon je prošao po desnoj strani, ubacio pred gol Dnjipra a gosti izbijaju loptu u korner
 9' - Insigne lijepim udarcem, onako iz koljena, pogađa vratnicu Boykova gola
 8' - Kalinić pokrenuo brzu akciju Dnjipra, Konopljanka je ubacio ali domaćini su zaustavili suparničku akciju
 5' - velika šansa za Fiorentinu! Joaquín je proigrao Gomeza koji je s ruba šesnaesterca pucao preko gola
 4' - apsolutna dominacija Napolija