SERIE A

Senzacija u Italiji, posljednja Parma sredila Juve

11.04.2015 u 20:49

Nogometaši posljednjeg sastava talijanskog nogometnog prvenstva Parme priredili su senzaciju 1-0 (0-0) pobjedom protiv vodećeg Juventusa u susretu 30. kola Serie A

Parmini igrači, koji nisu primili plaću čitave sezone, a klub se nalazi u stečaju, iskoristili su činjenicu da je Juventus odmarao nekoliko standardnih igrača jer ga u utorak očekuje četvrtfinalni susret Lige prvaka protiv Monaca, te im nanijeli tek drugi prvenstveni poraz u sezoni.

Strijelac jedinog gola na utakmici bio je 18-godišnji Jose Mauri u 60. minuti.

Usprkos ovom porazu Juventus je uvjerljivo vodeći sa 70 bodova, 14 više od druge Rome i 15 od trećeg Lazija, koji imaju po utakmicu manje, dok je Parma i dalje posljednja sa 16 bodova, pet manje od pretposljednjeg Cagliarija.

U drugom susretu igranom u isto vrijeme Genoa je na svom terenu svladala Cagliari sa 2-0 (0-0) golovima Nianga (52) i Iaga Falquea (58). Hrvatski napadač Duje Čop novi, treći uzastopni poraz Cagliarija odgledao je s klupe za pričuve.

Nogometaši Intera kao gosti su svladali Veronu sa 3-0 (1-0), hrvatski reprezentativni veznjak Marcelo Brozović odigrao je svih 90 minuta, dok je Mateo Kovačić u pobjedi "crno-plavih" sudjelovao od 80. minute.

Inter je poveo u 11. minuti golom Icardija, na 2-0 je povisio Palacio u 48, dok je konačni rezultat u drugoj minuti sudačke nadoknade autogolom postavio Moras.