riječ legende

Savićević otkrio što misli o BiH i Hrvatskoj na SP-u: 'Malo su u padu, ali..'

27.06.2026 u 09:40

Bionic
Reading

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Svjetsko prvenstvo 2026. u punom je jeku, a grupna faza približava se svom kraju.

Dojmova zaista ne fali, a svoje je podijelio i legendarni Dejan Savićević koji susrete gleda uživo sa stadiona kao član Savjeta UEFA-e. U razgovoru za Mozzart Sport dotaknuo se brojnih stvari vezanih za Mundijal, a posebno zanimljivo bilo je kad su ga upitali o susjednim reprezentacijama.

Ovako je prokomentirao BiH: 'Gledao sam. Bosna i Hercegovina je opravdala očekivanja i zadovoljila plasmanom u nokaut fazu. Sada će joj biti teško, jer idu na domaćina, Amerikance. Nisam ih gledao, ali sam čuo od svih da igraju dobro. Navijam za BiH i nadam se da mogu proći.'

O Hrvatskoj je, pak, rekao: 'Hrvate sam gledao u utakmici protiv Engleza i drugo poluvrijeme protiv Paname kad su dali gol i pobijedili. Mogli su odmah poslije toga gola zatvoriti utakmicu, ali su promašili i mnogo patili do kraja. Nadam se da će pobijediti u ovom trećem kolu ili da će minimum odigrati neriješeno i proći dalje. Imaju taj turnirski mentalitet. Malo su u padu, ali održavaju se. Ne sumnjam da će proći grupu.'

O favoritu nije dvojio: 'Francuzi, sigurno. Barem prema onome što sam ja gledao od favorita. Imaju strašnu momčad. U napadu imaju barem petoricu igrača za koje ne znaš koga bi prije stavio u prvih 11. Ti klinci Doué i Barcola su sjajni, pa Mbappé, Olise, Dembélé… Pazi, to je stvarno muka za izbornika. Treba pronaći način da sve zadovoljiš, a svi su vrhunski igrači. Atomski napad!'

'Ono što smo govorili za Italiju, pa i za Brazil kada je riječ o kvaliteti igrača… Francuska nema taj problem. Imaju toliko kvalitete da bi na Mundijal mogli poslati dvije reprezentacije i obje bi se borile za plasman u polufinale. Jednostavno se nekim zemljama poklope takve generacije', rekao je.