Šah-mat u posljednjoj minuti! Bilima povijesna pobjeda

07.08.2014 u 19:10

• +7

HNK Hajduk - Šahter Karagandi

Izvor: Pixsell / Autor: PXL Standard Sport

Po četvrti put u povijesti kluba, Hajduk je nadoknadio dva pogotka razlike i tako došao do posljednjeg pretkola Europske lige

Hajduk - Šahter 3:0 (Sušić 14', Maglica 35', Gotal 90')

90'+5- GOLLLLLLLLLLLLL! Gotovo je! Sandro Gotal iz kontre zapečatio je sudbinu Šahtera! Utakmica je gotova...
90'- Maglica ima priliku riješiti sve dileme, ali brani Mokin
88'- refleksna obrana iz snova za Lovre Kalinića! Pucao je Pokrivač, loptu skrenu netko od Hajdukovaca, a s krive noge to ipak skinuo Kalinić
85'- gosti sada imaju više loptu u nogama, ali Hajduk mora izdražati još samo pet minuta
75'- gosti su imali priliku u kontri dva na jedan, ali njihov je napadač bio jako sebičan
70'- dobra prilika za Topčagića nakon prekida, ali puca glavom preko gola
67'- odlična prilika za kontru Hajduka, ali nekoliko se bilih spetljalo
64'- izlazi Antonio Milić, a ulazi Zoran Nižić
57'- fina kontra Hajduka, ali prodor Sušića preko desne strane i ubačaj za Maglicu nisu dali učinka
55'- mirniji period igre. Hajduk i dalje ima inicijativu
47'- odmah gužva u 16-ercu gostiju, ali nekako je do lopte došao Mokin
46'- počelo je drugo poluvrijeme...

45'- završilo je prvo poluvrijeme. Hajduk ima prednost koja ga vodi u slijedeće kolo!

35'- GOLLLLLLLLLL! Maglica se sjajno ubacio na peterac i pogodio nakon odličnog ubačaja Vršajevića
34'- još jednom tuče Sušić s ruba 16-erca, ali ovoga je puta Mokin siguran
27'- velika prilika za goste! Nakon kontre i ubačaja Simčevića, Maloča umalo šalje loptu u svoju mrežu
24'- nastavlja se dominacija Hajduka. Već su imali pet kornera, ali bez učinka
17'- tuče i Milić malo iskosa u 16-ercu, ali brani Mokin. Fina obrana...

14'- GOLLLLLLLLLLLLL! Kakav pogodak! S ruba 16-erca sjajnim udarcem mrežu para Tino-Sven Sušić
10'- Mijo Caktaš tuče u gredu! Malo je nedostajalo da Hajduk dođe u vodstvo, ali slobodan je udarac mladog veznjaka odsjeo na okviru gola
4'- Hajduk je sabio protivnike u 16-erac. Nema konkretnog pokušaja, ali Šahter teško živi
0'- utakmica je počela...

Hajduk: Kalinić, Milić, Milović, Maloča, Vršajević, Anđelković, VSušić, Vlašić, Caktaš, Maglica, Gotal
Šahter: Mokin, Vičius, Topčagić, KOnysbaev, Poryvaev, Pokrivač, Džidić, Maliy, Maslo, Kirov, Simčević

Prije tjedan dana, Hajduk je primio čak tri pogotka iz prekida i tako si dao težak zadatak dostizati prednost gostiju od 4:2. Iako je igrački izgledao bolje, Hajduk ne smije ponoviti greške s gostovanja