Tiago Dantas (24) novi je igrač HNK Rijeke. Portugalac na Rujevicu stiže kao slobodan igrač, nakon što je u sezoni 2024./2025. nosio dres Osijeka, a s Rijekom je potpisao ugovor do 2029. godine
Tiago Dantas (24) je ponikao u omladinskoj školi Benfice, u čijim je redovima prošao sve mlađe uzraste prije nego što je 2019. postao član prve momčadi, za koju je upisao jedan nastup.
Slijedile su posudbe u Bayern (2 nastupa), Tondelu (34 nastupa, 4 gola, 2 asistencije), PAOK (39 nastupa, 5 golova, 2 asistencije), AZ Alkmaar (26 nastupa, 1 gol, 1 asistencija) te Osijek (30 nastupa, 1 gol, 3 asistencije).
U sezoni provednoj na posudbi u Bayernu osvojio je naslov prvaka Njemačke, a bio je i dio momčadi koja je 2021. godine osvojila FIFA Svjetsko klupsko prvenstvo.
Dantas je prošao sve mlađe uzrasne kategorije portugalske reprezentacije, a za U-21 momčad upisao je 18 nastupa i jedan gol. Na Europskom prvenstvu 2023. godine bio je kapetan momčadi.