ehf europska liga

Rukometašice Podravke upisale su drugi poraz u Europskoj ligi; Debrecen je lako slavio u Koprivnici

15.01.2023 u 18:23

U susretu 2. kola C skupine EHF Europske lige, rukometašice Podravka Vegete su u koprivničkoj dvorani Josip Samaržija-Bepo izgubile od mađarskog DVSC Debrecena 26:20 upisavši i drugi poraz u ovom natjecanju

Nakon što su u prvom kolu izgubile na gostovanju kod norveške Sole 35:29, koprivničke rukometašice su upisale i drugi poraz. Na svom terenu izgubile su od mađarske ekipe 26:20.

Debrecen je poveo 4:1 i do kraja poluvremena prednost mađarske ekipe nije bila manja od dva gola razlike. Na koncu je prvih 30 minuta završilo rezultatom 11:7 za gošće iz Debrecena.

U nastavku susret Debrecen je sigurno držao prednost, u jednom trenutku imao je i osam golova razlike (23:15). Na kraju je završilo šest razlike za mađarski sastav.

Debrecen su do pobjede predvodile Alexandra Topfner sa sedam, te Greta Kacsor s pet golova. Kod Podravka Vegete najefikasnije su bile Larissa Kalaus, Ana Pandža i Sara Senvald s po tri gola.

U drugom susretu iz ove skupine Sola je na gostovanju u subotu porazila NFH Nyk 28:26.

Na ljestvici vode Sola i DVSC sa po četiri boda, dok Podravka Vegeta i NFH imaju po dva poraza.

U idućem kolu, Podravka će 22. siječnja gostovati u Danskoj kod Nykobing Falster Handboldkluba.