PET OD PET

Rukometašice Lokomotive i dalje bez pobjede u Europskoj ligi

10.02.2024 u 21:50

Rukometašice zagrebačke Lokomotive doživjele su i peti poraz u skupini B Europske lige, a bolje od njih u dvorani Sutinska vrela bile su igračice francuskog Chambraya Tourainea s 29-22 (12-11)

Lokomotiva je bila bolja u prvom dijelu dvoboja i povela s 4-1. Gošće su do kraja prvog poluvremena dostigle domaće i došle do prvog vodstva na utakmici u 29. minuti (12-11).

Drugo poluvrijeme je prošlo u nadmoći gostujuće ekipe koja je lakoćom došla do druge pobjede u skupini, a obje je ostvarila protiv Lokomotive koja je bila konkurentnija na gostovanju, gdje je poražena s 27-25.

Kristina Dramac je s četiri gola bila najbolji strijelac Lokomotive. Po tri pogotka postigle su Ana Malec, Terezija Ćurić i Mela Mehmedović. Antonija Mamić je imala 15 obrana.

Najbolja u francuskoj ekipi bila je Laurie Puleri sa sedam golova, a šest ih je postigla Nadia Mielke-Offendal. Agathe Quiniou je sakupila deset obrana.

U drugom dvoboju ove skupine Dunarea je s 33-23 svladala Thuringer, a te su dvije ekipe osigurale plasman u četvrtfinale, jer obje imaju po osam bodova. Chambray je treći s četiri boda, a Lokomotiva je na začelju bez bodova.

U zadnjem kolu, koje je na rasporedu 18. veljače, Lokomotiva će gostovati kod Thuringera.