NBA LIGA

Rose izludio NY Knickse u Gardenu

03.02.2012 u 09:28

Derrick Rose još je jednom potvrdio svoju kvalitetu odvevši svoje Bullse do pobjede nad NY Knicksima u Gardenu. Denver je zaustavio zahuktale LA Clipperse pobijedivši 112:91 dok je Memphis bez ikakvih problema slavio u Atlanti 96:77

Bez pravog su odgovora na Derricka Rosea u četvrtak u bili New York Knicksi. Najkorisniji košarkaš (MVP) prošle NBA sezone predvodio je Chicago do pobjede u Madison Square Gardenu (105-102).

Završio je Rose utakmicu s 32 poena i 13 asistencija, a posebno je impresivan bio u posljednjoj četvrtini u kojoj je ubacio 15 koševa. I ne samo to. Sa sedam je uzastopnih koševa unutar 79 sekundi odveo Bullse na 95-88 i i definitivno prelomio utakmicu.

Nije Knicksima u takvoj situaciji pomogao ni raspoloženi zvjezdani dvojac. Amare Stoudemire je ubacio 34 koša (najviše ove sezone) i uhvatio 11 lopti, ali je promašio i tricu kojom bi svojoj momčadi donio izjednačenje 11 sekundi prije kraja. Carmelo Anthony je, pak, skupio 26 poena, ali samo četiri u zadnjoj četvrtini, a u posljednje 92 sekunde su mu blokirana dva šuta. Klupa Knicksa, kojima je ovo bio deseti poraz u 12 utakmica, donijela je momčadi samo šest poena.

Denver je uzvratio Los Angeles Clippersima za domaći poraz od prije pet dana, u četvrtak je slavio u Staples Centeru sa 112-91. Domaći su dobili prvu četvrtinu s 32-19, ali nakon toga je sve bilo u znaku gostiju iz Colorada. Zaustavili su Nuggetsi Blakea Griffina na samo 18 poena, a u trećoj ga je četvrtini Timofej Mozgov prilijepio za parket prilikom još jednog pokušaja zakucavanja. Udario je 22-godišnji krilni centar glavom o pod, ali nastavio je utakmicu. Danilo Gallinari je s 21 košem (pet trica) bio prvo ime kod Denvera.

Atlanta je drugi put ove sezone poražena pred svojim navijačima. Memphis je bez ikakvih poteškoća nadigrao potpuno neraspoložene Hawkse (96-77) na kojima je serija od pet gostovanja očito ostavila traga. Rudy Gay je s 21 košem predvodio Grizzliese, po 18 su dodali Tony Allen i O.J. Mayo

NBA liga, četvrtak:
Atlanta - Memphis 77-96 (Smith 11k / Gay 21k, T. Allen 18k)
New York - Chicago 102-105 (Stoudemire 34k, 11s / Rose 32k, 13a, Boozer 16k, 9s)
San Antonio - New Orleans 93-81 (Duncan 19k, 9s, Parker 18k, 7a / Landry 17k)
Sacramento - Portland 95-92 (Thornton 20k, Salmons 19k, 8s / Aldridge 28k, 14s)
Golden State - Utah 119-101 (Ellis 33k, Curry 29k, 12a / Hayward 21k)
LA Clippers - Denver 91-112 (Griffin 18k / Gallinari 21k, Lawson 18k)

10. Utah 21 12 9
11. Minnesota 22 10 12