SERIE A

Romi rutinska pobjeda, drži tempo Juventusa

30.03.2014 u 17:44

Nogometaši Rome napravili su veliki korak ka osvajanju drugog mjesta u talijanskoj Seriji A. U sklopu 31. kola slavili su kao gosti kod Sassuola s 2-0...

Roma je povela već u 16. minuti preko Mattije Destra, kojeg je lakoćom poslužio Radja Nainggolan, nakon što se obrana domaćina raspala i širom otvorila "vrata" ulaska u šesnaesterac. Destro je izašao jedan na jedan s Pegolom i lakoćom zabio svoj 10. pogodak sezone za 1-0.

Rezultat se nakon toga nije mijenjao sve do posljednje, 96. minute utakmice, kada je Francesco Totti oduzeo loptu neopreznom igraču Sassuola, proigrao Michela Bastosa, koji je potom s 10-ak metara pogodio dijagonalni kut domaćeg gola. Bio je to prvi pogodak Brazilca u dresu Rome u koju je stigao ove sezone iz Al Aina.

Roma se pobjedom približila na 11 bodova od vodećeg Juventusa, dok je istovremeno pobjegla Napoliju na velikih devet bodova u borbi za drugo mjesto koje direktno vodi u Ligu prvaka iduće sezone.

Serie A, 31. kolo:

Hellas Verona - Genoa 3-0 (Donadel 35, Toni 88, 90+4)

Lazio - Parma 3-2 (Lulić 15, Klose 67, Candreva 90+3 / Biabiany 26, Ciani 81-ag)

Sampdoria - Fiorentina 0-0

Torino - Cagliari 2-1 (El Kaddouri 45, Cerci 71 / Nene 78)

Sassuolo - Roma 0-2 (Destro 16, Bastos 90+6)